Skaitomiausių šio ketvirčio knygų dešimtukas jaukiems rudens vakarams

Atversta knyga, kavos puodelis, kojos šiltomis kojinėmis

Atėjus rudeniui ilgėja vakarai, dangų vis dažniau dengia rūškani lietaus debesys. Ką gi veikti? Ogi pasidaryti kvapnios arbatos ir įsitaisyti fotelyje su gera knyga! Keliausite mintimis, patirsite nepamirštamų nuotykių, juoksitės, verksite ir visai pamiršite rudenines darganas. O jeigu nenusprendžiate, kurią knygą pasirinkti, siūlome peržvelgti šio ketvirčio bibliotekos skaitomiausių knygų dešimtuką. Įtraukiantis romanas, provokuojanti biografija, mistinis detektyvas – kuri knyga labiausiai atitinka jūsų rudeninę nuotaiką?  

Lucinda Riley Dingusi sesuo

Tai septintoji Lucindos Riley (Liusindos Raili) „Septynių seserų“ ciklo knyga. Ši serija pasakoja užburiančias įvaikintų seserų istorijas, paremtas mitu apie garsųjį Plejadžių žvaigždyną.

Šeimos advokatui pranešus, kad galbūt Naujojoje Zelandijoje atsirado septintoji sesuo, Australijoje gyvenanti Kelė su savo partnere Krise leidžiasi į paieškas. Taip prasideda kelionė, kuri visas seseris privers sutelkti jėgas, bandant išsiaiškinti, kas yra jų dingusioji septinta sesuo. Paieškų kelias veda į Kanadą, Prancūziją, Angliją ir Airiją bei laiku į praeitį.

Kupina neįtikėtinų sutapimų, mįslių ir atradimų, „Dingusi sesuo“ nuneš skaitytojus į magišką pasaulį, nuo kurio bus neįmanoma atsitraukti.

L. Riley knygos nuolat yra Sunday Times“ ir New York Times“ bestselerių sąrašuose. Neabejingi šios autorės romanams yra ir mūsų šalies knygų mylėtojai – vos pasirodžiusios jos knygos iškart atsiduria tarp skaitomiausių.  

Hanya Yanaghara Mažas gyvenimas

Keturi koledžo draugai, atsikraustę į Niujorką, neturi nei pinigų, nei žemės po kojomis, bet visad kliaujasi vienas kitu – ir šios draugystės jiems pakanka, kad ieškodami laimės ir sėkmės žengtų pirmyn. Tai geraširdis aktorius Vilemas, aštrialiežuvis dailininkas Džei Bi, talentingas architektas Malkolmas ir mįslingas, savyje užsisklendęs Džudas, kuris tarytum magnetas ketveriukę laiko drauge. Bėgant metams draugų santykiai gilėja ir tamsėja, juos nuspalvina priklausomybės, sudėtingi pasirinkimai, ambicijos ir sėkmė. Tačiau didžiausias jų iššūkis, draugai netrunka suprasti, yra pats Džudas – genialus teisininkas ir matematikas, bet gyvenimo negrįžtamai palaužtas žmogus. Jo kūnas ir sąmonė sužaloti nenusakomai žiaurios vaikystės traumų, kurios Džudą ir jo artimuosius persekios visą gyvenimą.

Antrasis amerikiečių rašytojos Hanyos Yanagihara (Hanjos Janagihara) romanas „Mažas gyvenimas“ – tai giesmė broliškai draugystei ir meilei, pasakojimas apie šeimas, kuriose gimstame, ir apie šeimas, kurias susikuriame patys, žmogiškosios ištvermės ir empatijos meditacija. Knyga yra įtraukta į bene visus svarbiausių JAV ir Didžiosios Britanijos literatūros apdovanojimų sąrašus ir jau kurį laiką laikosi daugelio pasaulio šalių literatūros bestselerių viršūnėse.

Kristina Sabaliauskaitė Petro imperatorė“ 2 dalis

Voltaire’as lietuvės bajorės Martos Skowrońskos – caro Petro I žmonos ir pirmosios Rusijos imperatorės Jekaterinos I – gyvenimą yra pavadinęs „labiausiai neįtikėtinu iškilimu, XVIII a. Pelenės istorija“. Tačiau šis romanas, pagrįstas autentiškais epochos šaltiniais, griauna bet kokius pasakiškus stereotipus.

Laikrodis muša devynias. Prasideda paskutinė imperatorės gyvenimo para. Iš mirštančio kūno realiuoju laiku ir pirmuoju asmeniu pasakojama Jos Istorija: kitokia nei vyrų rašytuose istorijos vadovėliuose. Tai pasakojimas apie Rytų ir Vakarų kultūrų, mentalitetų sandūrą vienoje toksiškoje santuokoje. Apie laiką ir prievartą. Apie psichologinę ir alkoholinę priklausomybę, skilusias ir save perkuriančias asmenybes, griaunantį karą ir nemarų grožį gimdančias svajones.

Menotyros mokslų daktarės rašytojos Kristinos Sabaliauskaitės istorinis romanas „Petro imperatorė II“ – antroji dilogijos knyga, paremta išsamiais epochos tyrimais, autentiškais šaltiniais, išlikusiais istorinių asmenybių laiškais ir atskleidžianti kultūrologinę mentalitetų istoriją.

Lucinda Riley Saulės sesuo

„Saulės sesuo“ – šeštoji ciklo apie įvaikintas seseris knyga. Ji pasakoja apie Elektrą, išskirtinio grožio ir būdo juodaodę, vieną garsiausių pasaulio modelių. Atrodo, kad ji turi viską: nepaprastą išvaizdą, nuostabų butą Manhatane, svajonių profesiją. Tačiau niekas nežino, jog už viso to slypi vienatvė ir liūdesys dėl staigios ją ir penkias seseris įvaikinusio tėvo mirties, malšinamas alkoholiu ir narkotikais. Pykčio ir nerimo priepuoliai, degtinė ir kokainas vos nesugriauna Elektros gyvenimo. Bet lemtingą akimirką ji gauna laišką iš moters, vadinančios save jos tikra senele…

Šis bestseleris – tai svaiginantis pasakojimas, vedantis skaitytoją nuo betoninių Manhatano dangoraižių iki deginančios Afrikos saulės, nuo narkotikų iki liūtų medžioklės, nuo kovų už juodaodžių teises Harleme iki masajų genties ritualų – tokia šeštosios sesers Elektros istorija.

Delia Owens Ten, kur gieda vėžiai

Laukinių Afrikos gyvūnų tyrinėtojos septyniasdešimtmetės D. Owens literatūrinis debiutas „Ten, kur gieda vėžiai“ tapo 2019 m. knygų leidybos sensacija, įsiveržusia į prestižinių Amerikos bestselerių sąrašus.

Pelkių Dukra vadinama Kaja Klark atokaus Šiaurės Karolinos miestelio Barkli Kouvo gyventojams yra neįmenama paslaptis. Ji niekinama ir laikoma atmata. Palikta motinos, vėliau – ir keturių brolių bei seserų, Kaja auga pelkių apsuptyje tik su tėvu, kuriam nėmaž nerūpi ir kuris netrukus dingsta. Apleista ir izoliuota Kaja išmoksta pragyventi iš to, ką siūlo gamta, toje derlingoje ją supančioje aplinkoje randa ir paguodą.

Tapusi paaugle Kaja susibičiuliauja su vietiniu vaikinu Teitu Vokeriu, šis imasi mokyti ją skaityti. Laukinis merginos grožis nepalieka abejingo ir Čeiso Endriuso, „miestelio pažibos ir geriausio įžaidėjo“. Tad kai pelkėse 1969-ųjų spalį aptinkamas jo lavonas, Kaja tampa pagrindine įtariamąja.

Tai – skausmingai gražus pasakojimas apie žmogaus sugebėjimą išlikti.

Marina Abramovič Eiti kiaurai sienas

Partizanų duktė Marina Abramovič augo Tito laikų Jugoslavijoje, auklėjama nenuilstamo darbo dvasia. Net prasidėjus tarptautinei menininkės karjerai jos gyvenimą vis dar kontroliavo motina – kasdien dukra namo privalėjo grįžti iki dešimtos vakaro. Tačiau M. Abramovič smalsumas, bendravimo troškulys ir balkaniškas humoro jausmas buvo nenumaldomi – jie įsikūnijo menininkės kūryboje ir gyvenime.

Svarbi pasakojimo linija – M. Abramovič ir Ulajaus meilės istorija. Tai dvylika kūrybos ir audringų santykių metų, iš kurių penkeri praleisti furgonu bastantis po Europą. Meilė baigėsi dramatišku apsikabinimu Didžiosios kinų sienos fone…

Abramovič istorija – analogų neturinti menininkės karjera. Tai nuolatinis balansavimas ties baimės, skausmo, nuovargio ir pavojaus riba, kompromisų nepripažįstanti emocinės ir dvasinės transformacijos paieška. Šią knygą galima laikyti dar vienu gyvu ir stipriu performansu, atliktu su niekuo nepalyginamo veikėjo – ypatingo M. Abramovič gyvenimo.

Deborah Feldman Neortodoksiška

Satmaro chasidų moteris net karščiausią dieną mūvi storas kojines, o plaukus slepia po peruku. Ji negali skaityti romanų ir pasilikti kambaryje viena su svetimu vyru. Svarbiausia chasidų moters pareiga – kiekvieną penktadienį atsiduoti sutuoktiniui ir gausinti bendruomenės gretas. Išsilavinimas, profesija ir karjera chasidų moteriai draudžiama. Net XXI amžiaus Niujorke.

Deborah Feldman (Debora Feldman) gimė uždaroje Satmaro chasidų bendruomenėje Brukline. Iš prigimties smalsiai mergaitei sunkiai sekėsi suprasti ir paklusti griežtoms taisyklėms, reguliuojančioms net ką galvoti ir su kuo kalbėtis. Septyniolikos ištekinta už vos pusvalandį pažįstamo vyro, metus neįstengė turėti lytinių santykių ir jautė baisią gėdą. Tuo pat metu ji troško skaityti, mokytis ir pažinti tikrąjį gyvenimą už izoliuoto rajono ribų. Devyniolikos pagimdžiusi sūnų, jauna mama suprato, kad ant kortos pastatyta ne vien jos pačios ateitis.

Skausmingai atvirame pasakojime atgyja ne tik asmeninė patirtis, bet ir chasidų tradicijos, ritualai, pasaulėžiūra.

Lucinda Riley Meilės laiškas

1995 metai, Londonas. Miršta iškiliausias savo kartos aktorius, devyniasdešimt penkerių seras Džeimsas Harisonas ir palieka ne tik gedinčią šeimą, bet ir pribloškiančią paslaptį, kuri gali išjudinti Anglijos visuomenės aukščiausiojo sluoksnio pamatus.

Ambicingai jaunai žurnalistei Džoanai Haslam skiriama užduotis aprašyti legendinio aktoriaus atminimo mišias, į kurias susirenka garsenybės ir šio pasaulio galingieji. Bet po visu šiuo blizgesiu Džoana aptinka kažką labai tamsaus – užuominą apie Džeimso Harisono paliktą laišką, kurio turinį iš paskutiniųjų stengiamasi nuslėpti jau septyniasdešimt metų. Plėšdama paslapčių ir melo šydus vieną po kito Džoana supranta, kad esama jėgos, nenorinčios, jog ji atskleistų tiesą, ir galinčios padaryti viską, kad tik rastų laišką pirmiau už ją.

Tai jausmingas, amą gniaužiantis, daugiasluoksnis ir įtampos sklidinas romanas apie meilę ir narsą, apie išdavystę ir ištikimybę. Apie tai, kad saugoti paslaptis – mirtinai pavojingas žaidimas.

Santa Montefiore Čia ir dabar“

Marigoldė ir Denis – laiminga pagyvenusių sutuoktinių pora, įkopusi į septintąją dešimtį ir užauginusi dvi dukteris. Jiedu galėtų maloniai leisti gyvenimo rudenį jaukiame Anglijos kaime. Bet staiga abi jų dukterys nusprendžia grįžti po jų stogu.

Netrukus dukterys pastebi, kad jaukiuose šeimos namuose ne viskas yra taip, kaip anksčiau – mama per keletą metų smarkiai pasikeitė. Pirmąkart gyvenime Deniui su dukterimis tenka globoti Marigoldę.

Įtaigi, jausminga ir pulsuojanti gyvybe knyga pasakoja, ką patiria susirgusieji demencija bei su kokiais iššūkiais susiduria jų artimieji.

 

Allison PatakiKaralienės likimas

Prancūzijoje prasidėjusi revoliucija sugriauna įprastą Dezirės Klari gyvenimą. Gelbėdama brolį nuo giljotinos ji netikėtai sutinka jauną, ambicingą ir patrauklų karvedį – Napoleoną Bonapartą. Kai jos sesuo Žiuli išteka už jo brolio Žozefo, Dezirės ir Napoleono ateitis neišvengiamai susijungia. Aistringą ir svaiginančią meilės istoriją išgyvena ir jie patys. Slaptos sužadėtuvės, deja, baigiasi gražiosios Dezirės širdgėla – Napoleonas įsimyli Paryžiaus aukštuomenės žvaigždę Žozefiną de Boarnė. Valdančiosios klasės vidiniam ratui priklausanti mergina ir toliau palaiko ryšius su Napoleonu ir jo žmona – būsima imperatoriene. Bet Dezirės istorija čia tik prasideda…

„Šiame nepriekaištingai tiksliame ir meistriškai parašytame istoriniame romane Allison Pataki nuostabiai atkuria Napoleoną Bonapartą supusias asmenines dramas. Jos gebėjimas užfiksuoti Napoleono virsmą iš jauno, idealais gyvenančio kario į nuožmų, beširdį lyderį – šios istorijos varomoji jėga, o įspūdingos knygos scenos leis skaitytojui nesunkiai įsijausti į to meto politines machinacijas ir prisiliesti prie ekstremalios valdančiuosius supančios prabangos.“ Publishers Weekly

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *