Klubai

Prisijunk prie periodiškai vykstančių teminių susitikimų.

AJE knygų klubas

Tai atvira saviraiškos erdvė, kurioje aptariamos perskaitytos knygos, jų ekranizacijos, žaidžiami literatūriniai žaidimai, kalbamasi su autoriais, literatūros žinovais bei susipažįstama su bendraminčiais.

KADA?
Kiekvieno mėnesio pirmą antradienį nuo 16 val.

KUR?
Atviroje jaunimo erdvėje (Respublikos g. 14)

KAS SKAITOMA ŠIUO METU?
Informacija Atviros jaunimo erdvės Facebook puslapyje.

KAS GALI DALYVAUTI?
Klubas nėra uždaras, todėl jame gali dalyvauti visi norintys 14–29 m. amžiaus jaunuoliai, net ir tie, kurie nemėgsta literatūros ir skaitymo proceso.

Kad dalyvautum klube, nebūtina iš anksto perskaityti tuo metu klube skaitomą knygą. Klubo tikslas – diskutuoti, dalintis knygų rekomendacijomis, nuomonėmis, patirtimis ir žiniomis.

Animė klubas „Maneki-Neko“

Animė (jap. Anime) – Japonijoje atsiradęs ir visame pasaulyje išpopuliarėjęs animacijos stilius, pasižymintis spalvinga grafika, gyvybingais veikėjais ir fantastinėmis temomis. Animė gali būti piešiama ranka ir/arba kompiuterinės grafikos priemonėmis. Šiai meno šakai įtaką daro japoniški komiksai manga.

Pirmoji komercinė japoniška animacija datuojama 1917 m. Animė žanras vis labiau populiarėja ir vakarų kultūroje, tad šiandien dažnai galima sutikti pažįstamus personažus kompiuterinių žaidimų pasaulyje ar Comic con ir kituose žaidimų ir komiksų mėgėjų suvažiavimuose.

Klubo metu burtu keliu rinksime vakaro anime, kurį kartu žiūrėsime, diskutuojame apie apie savo (ne)mėgstamas anime, jų personažus, mangas, žaisime įvairius žaidimus ar dalyvausime workshopuose bei aptarsime kitas klubo aktualijas.

Veda Atviros jaunimo erdvės savanoris Jokūbas Laurikėnas.

KADA?
Antrą ir ketvirtą mėnesio penktadienį (kas antrą savaitę) nuo 16 val.

KUR?
Virtualios grafikos studijoje.

KAS GALI DALYVAUTI?
Skirta 14–29 m. amžiaus jaunimui, mėgstantiems anime stilių ir norintiems pabendrauti su bendraminčiais.

Eskizavimo klubas

Tai kūrybinio tobulinimosi ir mokymosi klubas, kuriame ne tik kartu augsim, bet ir smagiai leisim laiką.

Veikla bus pritaikyta įvairaus pažangumo nariams. Dar tik bundantiems menininkams siūlome piešimą nuo nulio, kurio metu aiškinsimės esminius piešimo principus, lavinsime riešą ir kūrybišką mąstymą. Pažengusieji galės priimti iššūkius iš vadovo ir sukurti kažką sudėtingesnio, padėti kitiems, dalintis patirtimi. Kartu statysim pastatymus, todėl bus galimybė ne tik piešti bet ir pozuoti. Jei bus noro darysim parodas ar kitus meninius projektus.

Klubo vadovas – Giedrius Zaura – jaunosios kartos tapytojas, baigęs tapybos bakalauro ir magistro studijas Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultete.

Atsinešk priemones, su kuriomis norėsi dirbti. 

KADA?
Pirmą ir trečią mėnesio trečiadienį (kas antrą savaitę) nuo 16 val.

KUR?
Virtualios grafikos studijoje.

KAS GALI DALYVAUTI?
Skirta 14–29 metų jaunimui, norinčiam išmokti piešti ir eskizuoti.

Stalo žaidimų klubas

Ar girdėjai, kad biblioteka įsigijo didžiulę stalo žaidimų kolekciją? Tikėtina, kad daugumos dar nesi žaidęs ir išbandęs. Jei degi nekantrumu išbandyti naujų stalo žaidimų ir esi stalo žaidimų „fanatikas“ – prisijunk prie klubo!

Klubo susitikimuose išbandysime naujų stalo žaidimų, kursime vaizdo reportažų-rekomendacijų savo draugams, pažįstamiems, kitiems Atviros jaunimo erdvės lankytojams. Svarbiausia – smagiai leisime laiką, lavindami pilkąsias smegenų ląsteles.

KADA?
Kiekvieno mėnesio trečią penktadienį nuo 16 val.

KUR?
Atviroje jaunimo erdvėje.

KAS GALI DALYVAUTI?
Skirta 14–29 metų jaunimui, mėgstančiam stalo žaidimus.

Pasakojimo klubas (Storytelling club)

Pasakojimo menas – puikus būdas įvairiais metodais ir pratimais lavinti savo komunikavimo, viešo kalbėjimo įgūdžius, ugdyti kūrybiškumą bei pabendrauti su bendraminčiais.

Pasakojimo meną daugelis ekspertų laiko kone atskira ateities ekonomikos varomąja jėga. Kai robotai perims bene visus mūsų darbus, tikrąjį mūsų talentą atskleis mokėjimas talentingai pasakoti istorijas. Nuo priešistorinių mitų iki šiuolaikinių veiksmo romanų pasakojimas išlieka unikaliausia žmogiškos veiklos sritimi.

Pasakojimas (storytelling) sėkmingai buria bendruomenes, skatina susirasti draugų ir dalintis su kitais žmonėmis savo asmenine patirtimi, lavina vaizduotę ir kūrybiškumą, leidžia nesijausti vienišiems bei moko gyvenimo vertybių. Tai puikus būdas atrasti savo unikalų balsą gyvenime ir visuomenėje bei stiprinti bendruomeniškumą.

Veda – veiklų jaunimui organizatorė Malvina Zimblienė.

KADA?
Antrą mėnesio ketvirtadienį nuo 16 val.

KUR?
Atviroje jaunimo erdvėje (Respublikos g. 14, Panevėžys)

KAS GALI DALYVAUTI?
Skirta 14–29 m. amžiaus jaunimui.

Scenarijaus rašymo klubas

Vaizdas be pavadinimo

Tai scenarijaus kūrimo dirbtuvės ir mokymai pradedantiems.

Per susitikimų ciklą bendrausime apie kine ir TV pasakojamas istorijas:

●  Išmoksime Holivude plačiai naudojamos trijų veiksmų scenarijaus struktūros.
●  Personažų kūrimo pagrindų.
●  Istorijos pasakojimo taisyklių.
●  Mokysimės scenarijaus rašymo formato.
●  Darysime įvairius rašymo pratimus, kursime istorijas ir vystysime jas iki scenarijaus.
●  Dirbsime komandoje ir individualiai kaip tai daro profesionalios rašytojų grupės.
●  Kūryba turi ateiti iš lengvumo, todėl stengsime sukurti malonią ir lengvą atmosferą, kurioje niekas nėra privaloma. Reikia turėti tik noro ir popieriaus lapą užrašams.

Trumpai apie klubo vadovą:

„Esu Andrius. Mėgstu kiną nuo vaikystės. Domiuosi scenarijaus rašymu daugiau nei penkerius metus. Laisvu laiku rašau scenarijus. Gilinuosi į kūrybinį procesą ir stengiuosi atrasti savo rašymo stilių. Noriu suburti scenarijus rašančių ir norinčių išmokti rašyti bendruomenę, kurioje būtų galima kartu kurti, mokytis ir tobulinti savo įgūdžius.“

KADA?
Spalio 10 d. 16–17.20 val.

KUR?
Atviroje jaunimo erdvėje

KAIP DALYVAUTI?
Būtina registracija, rašykite žinutę Atviros jaunimo erdvės Facebook paskyroje.
Skirta 14–29 metų jaunimui.