Klubai

Prisijunk prie periodiškai vykstančių teminių susitikimų.

Jaunimo knygų klubas

Tai atvira saviraiškos erdvė, kurioje aptariamos perskaitytos knygos, jų ekranizacijos, žaidžiami literatūriniai žaidimai, kalbamasi su autoriais, literatūros žinovais bei susipažįstama su bendraminčiais.

KADA?
Kiekvieno mėnesio paskutinį penktadienį nuo 16 val.

KUR?
Atviroje jaunimo erdvėje (Respublikos g. 14)

KAS SKAITOMA ŠIUO METU?
Informacija Atviros jaunimo erdvės Facebook puslapyje.

KAS GALI DALYVAUTI?
Klubas nėra uždaras, todėl jame gali dalyvauti visi norintys 14–29 m. amžiaus jaunuoliai, net ir tie, kurie nemėgsta literatūros ir skaitymo proceso.

Kad dalyvautum klube nebūtina iš anksto perskaityti tuo metu klube skaitomą knygą. Klubo tikslas – diskutuoti, dalintis knygų rekomendacijomis, nuomonėmis, patirtimis ir žiniomis.

Animė klubas

Animė (jap. Anime)  – Japonijoje atsiradęs ir visame pasaulyje išpopuliarėjęs animacijos stilius, pasižymintis spalvinga grafika, gyvybingais veikėjais ir fantastinėmis temomis. Animė gali būti piešiama ranka ir/arba kompiuterinės grafikos priemonėmis. Šiai meno šakai įtaką daro japoniški komiksai manga.

Pirmoji komercinė japoniška animacija datuojama 1917 m. Animė žanras vis labiau populiarėja ir vakarų kultūroje, tad šiandien dažnai galima sutikti pažįstamus personažus kompiuterinių žaidimų pasaulyje ar Comic con ir kituose žaidimų ir komiksų mėgėjų suvažiavimuose.

Klubo metu burtu keliu rinksime vakaro anime, kurį kartu žiūrėsime, diskutuojame apie apie savo (ne)mėgstamas anime, jų personažus, mangas, žaisime įvairius žaidimus ar dalyvausime workshopuose bei aptarsime kitas klubo aktualijas.

KADA?
Kas antrą penktadienį nuo 16 val.

KUR?
Virtualios grafikos studijoje.

KAS GALI DALYVAUTI?
Visi, mėgstantys anime stilių ir norintys pabendrauti su bendraminčiais.

Eskizavimo klubas

Tai kūrybinio tobulinimosi ir mokymosi klubas, kuriame ne tik kartu augsim, bet ir smagiai leisim laiką.

Veikla bus pritaikyta įvairaus pažangumo nariams. Dar tik bundantiems menininkams siūlome piešimą nuo nulio, kurio metu aiškinsimės esminius piešimo principus, lavinsime riešą ir kūrybišką mąstymą. Pažengusieji galės priimti iššūkius iš vadovo ir sukurti kažką sudėtingesnio, padėti kitiems, dalintis patirtimi. Kartu statysim pastatymus, todėl bus galimybė ne tik piešti bet ir pozuoti. Jei bus noro darysim parodas ar kitus meninius projektus.

Klubo vadovas – Giedrius Zaura – jaunosios kartos tapytojas, baigęs tapybos bakalauro ir magistro studijas Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultete.

Veiklos skirtos 14 – 29 metų jaunuoliams. Atsinešk priemones, su kuriomis norėsi dirbti. 

KADA?
Kas antrą trečiadienį nuo 16 val.

KUR?
Virtualios grafikos studijoje.

KAS GALI DALYVAUTI?
Visi, norintys išmokti piešti ir eskizuoti.

Kūrybinė psichologija

Emocinis intelektas – ypač svarbi šių greitai lekiančių dienų aktualija. Užsiėmimų metu mokomės suprasti savo ir kitų jausmus, valdyti stresą, medituoti bei neigiamas emocijas paversti į teigiamą rezultatą.

Susitikimuose labai neformaliai bendrausime, diskutuosime ir kartu eksperimentuosime. Nagrinėsime įvairius psichologinius testus, kurie padės labiau pažinti save ir sustiprinti emocinį intelektą, bandysime technikas, meditacijas, padedančias valdyti stresą. Taip pat padiskutuosime ir  labai rimtais, ramybės neduodančiais klausimais.

Kiekvienas susitikimas sturi skirtingą temą. Temas galite rasti Atviros jaunimo erdvės Facebook puslapyje.

Klubo susitikimus veda psichologės Renata Gataveckaitė ir Vaida Šukienė bei Atviros jaunimo erdvės darbuotojos Malvina Zimblienė ir Edita Strolienė.

KADA?
Kas antrą ketvirtadienį nuo 16 val.

KUR?
Virtualios grafikos studijoje ir ZOOM platformoje.

Galima dalyvauti ir tiesiogiai, ir virtualiai. Virtualiai dalyvaujantys dalyviai prisijungimo duomenis ras renginio diskusijoje. Taip pat kviečiame prisijungti prie Kūrybinės psichologija facebook pokalbių chat’oKūrybinė psichologija.

KAS GALI DALYVAUTI?
Visi, kas nori pastiprinti emocinį intelektą, suvaldyti stresą, labiau pažinti save ir suprasti kitus bei gauti atsakymus į rūpimus klausimus.

Virtualių renginio dalyvių amžiaus cenzas nėra ribojamas.

Rašymo LAB

Tai tekstų kūrėjų dirbtuvė, kurioje ne tik mokomės kurti tekstus, bet ir įveikti baimes, vidinį kritiką, atrasti save, pasikapstyti savo mintyse, pasamonėje ir sukurti idomius tekstus čia ir dabar.

Tikslas – dalyvaujant biblioterapijos metodais paremtuose užsiėmiuose sustiprinti rašymo įgūdžius, ugdytis kūrybiškumą, išsiugdyti įpročius, skatinančius rašymo produktyvumą, įgyti žinių apie rašymo procesą, susitikti su savimi, savo emocijomis ir kurti drauge su grupe.

  • Išbandysime įvairius rašymo pratimus, padedančius prisijaukinti rašymo „mūzą“.
  • Susipažinsime su „sąmonės srauto“ rašymo technikos subtilybėmis.
  • Į popieriaus lapą perkelsime idėjas, vaizdinius, veikėjus.
  • Susipažinsime su kūrybiško rašymo technikomis.
  • Išbandysime pasakų, poezijos ir kitas biblioterapijos formas.
  • Nagrinėsime kitų autorių patirtis ir naudojamas praktikas, padedančias tobulėti rašyme.
  • Bandysime susikurti rašymo įpročius ir ritualus, kurie padės suvaldyti tuščio puslapio, pirmo sakinio ir kitas baimes.
  • Mokysimės kurti įtikinamus personažus, intrigą ir dar daugelį kitų dalykų.
  • dalyvausime poezijos, prozos skaitymuose, slemuose.

KADA?
Kas antrą ketvirtadienį nuo 15.30 val.

KUR?
Virtualios grafikos studijoje/Zen Zonoje.

Kviečiame prisijungti prie facebook pokalbių chat’oRašymo LAB.

KAS GALI DALYVAUTI?
14–29 m. jaunimas.

Grupė iki 12 žmonių. Norintys registruokitės el. paštu aje@pavb.lt arba rašykite žinutę facebook – Atvira jaunimo erdvė bibliotekoje, instagram – @ajepanevezys