Interaktyvūs edukaciniai žaidimai ir testai

 • Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos edukaciniai žaidimai

  Atraskite edukacinius žaidimus, kuriuos sukūrė mūsų biblioteka.

  „Pažink Panevėžio kraštą“

  Kviečiame didelius ir mažus, po vieną, su draugais ar šeimos rate smagiai praleisti laisvalaikį – pažaisti, o žaidžiant pasitikrinti, ką žinote apie Panevėžio, Kupiškio, Pasvalio, Rokiškio ir Biržų krašto istoriją ir kultūrą.

  Pažink Panevėžio kraštą žaidimo iliustracija
  Žaidimas „Pažink Panevėžio kraštą“

  Šių penkių miestų ir rajonų teritorija dar vadinama Panevėžio kraštu arba Panevėžio regionu, nes tai – valstybinio lygmens administracinis teritorinis vienetas Lietuvos šiaurės rytuose, kurio centru laikomas Panevėžys.

  Manote, kad nieko nežinote? Nieko tokio – tiesiog bandykite laimę!

  O jei norite savarankiškai daugiau sužinoti apie istorines ir kultūrines šio krašto įdomybes – pasižvalgykite portale Panevėžio kraštas virtualiai. Ten rasite daug naudingų nuorodų, virtualių parodų, informaciją apie naujausias knygas, skaitmeninį krašto paveldą.


  Žaidimas sukurtas įgyvendinant projektą „Panevėžio krašto istorijos ir kultūros virtualios atodangos – III“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

  „Panevėžio krašto vandens ir žemės vardai“

  Žaisdami šį žaidimą pasitikrinsite, kaip gerai žinote Panevėžio rajono gyvenamųjų vietovių ir vandens telkinių pavadinimus bei sužinosite dar negirdėtų. Žaidimas skirtas Vietovardžių metams pažymėti.

  Iliustracija iš žaidimo „Panevėžio krašto vandens ir žemės vardai“

  Apie Vietovardžių metus

  Senieji vietovardžiai – Lietuvos kultūros, istorijos ir kalbos vertybė. Daugelis jų yra itin archaiški, senesni už visus rašytinius šaltinius. Juose glūdi etnologinė, lingvistinė, paleogeografinė, istorinė, kultūrinė ir kita svarbi informacija, saugotina kaip Lietuvos ir pasaulio kultūros palikimo dalis. Pasak LR kultūros ministro Mindaugo Kvietkausko, „Lietuvos vietovardžiai – tai atminties ir kalbos lobynas, o kartu – mūsų protėvių kūrybingumo išraiška“. Deja, nuo sovietmečio iki šių laikų iš juridinės vartosenos jau yra išbraukta tūkstančiai istorinių vietovardžių ir stebima tolesnė jų nykimo tendencija – kaimui likus be gyventojų ir trobesių, jo teritorijai suteikiamas gretimos gyvenamosios vietovės pavadinimas. Pagal dabar galiojančią įstatyminę bazę grėsmė išnykti yra iškilusi dar 4 000 Lietuvos kaimų ir viensėdžių vardų. Todėl LR Seimas, Etninės globos kultūros tarybos paskatintas, 2019-uosius yra paskelbęs Lietuvos vietovardžių metais. Tuo siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į istorinių vietovardžių naikinimo problemą bei paskatinti stabdyti šį, mūsų kultūros palikimui pražūtingą procesą.

 • Panevėžio regiono bibliotekų žaidimai

  Atraskite edukacinius žaidimus, kuriuos sukūrė Panevėžio ir Utenos apskričių bibliotekos.

  „Surask ir pažink Pasvalio rajono kultūros paveldo nekilnojamuosius objektus“

  Pasvalio M. Katiliškio viešoji biblioteka kviečia pažinti Pasvalio rajono kultūros paveldo nekilnojamuosius objektus.

  Iliustracija iš žaidimo „Surask ir pažink Pasvalio rajono kultūros paveldo nekilnojamuosius objektus“

  Žaidime atsitiktine tvarka pateikiami Pasvalio krašto kultūros paveldo objektų vaizdai ir trys galimos jų buvimo vietos žemėlapyje. Žaidimo tikslas – pasirinkti vieną žymą ir nurodyti teisingą objekto vietą žemėlapyje. Pasibaigus žaidimui matysite asmeninį rezultatą: žaisto laiko trukmę ir atspėtų objektų skaičių.

 • Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos testai

  Atraskite edukacinius testus, kuriuos sukūrė mūsų biblioteka.

  „Kaip mūsų protėviai nenaudėlius vadino?“

  Pasitikrinkite, kaip žinote neigiamus asmenų pavadinimus šiaurės panevėžiškių patarmėje.

  „Ar pažįsti Panevėžį?“

  Pasitikrinkite savo žinias apie Panevėžį!

 • Panevėžio regiono bibliotekų testai

  Atraskite edukacinius testus, kuriuos sukūrė Panevėžio ir Utenos apskričių bibliotekos.

  „Pažinkime Rokiškio krašto literatūrinio žodžio kūrėjus“

  Tai Rokiškio Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos sukurtas žaidimas apie Rokiškio krašto literatus. Interaktyviame žemėlapyje pateikiama daug vertingos informacijos, kuri padės sėkmingai dalyvauti viktorinoje.