Interaktyvūs edukaciniai žaidimai ir testai

 • Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos edukaciniai žaidimai

  Atraskite edukacinius žaidimus, kuriuos sukūrė mūsų biblioteka.

  „Pažink Panevėžio kraštą“

  Žaisdami šį įtraukiantį žaidimą, pasitikrinsite, ką žinote apie Panevėžio, Kupiškio, Pasvalio, Rokiškio ir Biržų krašto istoriją ir kultūrą.

  Pažink Panevėžio kraštą žaidimo iliustracija
  Žaidimas „Pažink Panevėžio kraštą“

  Šių penkių miestų ir rajonų teritorija dar vadinama Panevėžio kraštu arba Panevėžio regionu, nes tai – valstybinio lygmens administracinis teritorinis vienetas Lietuvos šiaurės rytuose, kurio centru laikomas Panevėžys.

  Šį žaidimą gali žaisti po vieną ir su draugais. Jis padės smagiai praleisti laiką žeimoje, nes skirtas įvairaus amžiaus žaidėjams. Sukdami laimės ratą ir atsakydami į klausimus, keliausite per Panevėžio regioną, klausysitės legendų, gilinsite žinias.

  Jei norite savarankiškai daugiau sužinoti apie istorines ir kultūrines šio krašto įdomybes – pasižvalgykite portale Panevėžio kraštas virtualiai. Ten rasite daug naudingų nuorodų, virtualių parodų, informaciją apie naujausias knygas, skaitmeninį krašto paveldą.

  Žaidimas sukurtas įgyvendinant projektą „Panevėžio krašto istorijos ir kultūros virtualios atodangos – III“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba.


  „Juozas Miltinis ir jo teatro ženklai Panevėžyje“

  Panevėžys neįsivaizduojamas be legendinio režisieriaus Juozo Miltinio, jo mokinių ir TEATRO, kurio ženklų galima rasti visame mieste. Turtingoje teatro istorijoje yra daug faktų, kurių nežinome ir kuriuos tikrai įdomu sužinoti.

  Žaisdami žaidimą „Teatro ženklai Panevėžyje“pasinerkime į slėpiningą pasaulį, paklaidžiokime miesto gatvėmis ir atraskime daug netikėto pastatuose, susijusiuose su teatro istorija ir jos herojais. Įdomu, kad žaidimo rezultatus komentuos personažas Volponė, kurį taip mėgo vaidinti pats J. Miltinis savo režisuotame spektaklyje „Sukčiaus testamentas“.

  „Kelionė į devintą stotį“

  Literatūrinė interaktyvi programėlė „Kelionė į devintą stotį“  – galimybė susipažinti su išeiviais vaikų literatūros kūrėjais ir jų kūriniais. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka kartu su septyniomis Panevėžio regiono bibliotekomis pateikia klausimus apie žymiausius pasaulio lietuvius, rašančius vaikams.

  Tai tarsi stalo žaidimas jūsų išmaniajame įrenginyje. Galima žaisti tiesiogiai internetu su dar trimis draugais ar draugų komandomis, esančiomis šalia ar iš kitų miestų. Reikės teisingai atsakyti į kuo daugiau klausimų ir paeiti kuo daugiau langelių žaidimo lentoje. Pasirinkę vieną iš keturių personažų, kuriuos sukūrė patys vaikai, keliausite pas žaidimo herojų Ponulį literatą, kuris trokšta sudominti jus literatūra. Smagiai praleisite laisvalaikį ir sužinosite dar negirdėtų faktų apie žinomus rašytojus.

  „Panevėžio krašto vandens ir žemės vardai“

  Apušotas, Sudramala, Viktorinė – tikrai ne kiekvienas atsakys, ar tai miestelis, kaimas, ar upė, ežeras. Žaisdami šį žaidimą, pasitikrinsite, kaip gerai žinote Panevėžio rajono gyvenamųjų vietovių ir vandens telkinių pavadinimus bei sužinosite dar negirdėtų. Žaidimas skirtas Vietovardžių metams pažymėti.

  Iliustracija iš žaidimo „Panevėžio krašto vandens ir žemės vardai“

  Senieji vietovardžiai – Lietuvos kultūros, istorijos ir kalbos vertybė. Daugelis jų yra itin archaiški, senesni už visus rašytinius šaltinius. Deja, nuo sovietmečio iki šių laikų nunyko tūkstančiai istorinių vietovardžių, o  grėsmė išnykti yra iškilusi dar 4 000 Lietuvos kaimų ir viensėdžių vardų.

  Šis žaidimas padės susipažinti su Panevėžio krašto vietovardžiais ir įtvirtinti juos ne tik žemėlapyje, bet ir mūsų atmintyje.

 • Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos testai

  Atraskite edukacinius testus, kuriuos sukūrė mūsų biblioteka.

  „Kaip mūsų protėviai nenaudėlius vadino?“

  Ar esate girdėję žodžius činčiberynė ar gluosnagalvis? Kaip pavadintumėte tinginį ar pataikūną?

  Atlikę šį testą sužinosite, kaip šiaurės panevėžiškių tarme vadinami neigiami asmenys ir papildysite savo žodyną.

  „Ar pažįsti Panevėžį?“

  Kartais net tikras panevėžietis gali suklysti, paklaustas, kur mieste yra saulės laikrodis arba koks pastatas yra aukščiausias. Pasitikrinkite savo žinias apie Panevėžį, atsakydami į  testo klausimus ir pagilinkite savo žinias.

  „Žymieji kryždirbiai Vincas Svirskis ir Lionginas Šepka“

  LR Seimas 2020-uosius yra paskelbęs Tautodailės bei UNESCO Pasaulio paveldo Lietuvoje metais. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka parengė testą, kurį spręsdami pasitikrinsite žinias apie du garsiausius Lietuvos liaudies meistrus kryždirbius – Vincą Svirskį ir Lionginą Šepką, o tuo pačiu – ir apie į UNESCO pasaulio paveldą įtrauktą Lietuvos kryždirbystę.

  Kviečiame spręsti testą ir pasitikrinti ką apie šiuos du žymiuosius kryždirbius – Panevėžio ir Rokiškio kraštiečius – jau žinojote, o kas galbūt papildys Jūsų žinias.

  „Ką žinai apie Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės -Bitės viešąją biblioteką?“

  Smagus ir informatyvus testas apie Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešąją biblioteką padės pasitikrinti žinias apie šią įstaigą, turinčią turtingą istoriją, gražias erdves, solidų knygų fondą, rengiančią daugybę renginių. Jei pritrūks žinių, tiesiog pasikliaukite sėkme ir spėkite.

  Ar-pažįsti-PAVB

  Atlikę šį testą sužinosite daug įdomių faktų apie Bitės biblioteką, gausite naudingos informacijos apie jos veiklą.

 • Panevėžio regiono bibliotekų žaidimai

  Atraskite edukacinius žaidimus, kuriuos sukūrė Panevėžio ir Utenos apskričių bibliotekos.

  „Surask ir pažink Pasvalio rajono kultūros paveldo nekilnojamuosius objektus“

  Pasvalio Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka kviečia pažinti Pasvalio rajono kultūros paveldo nekilnojamuosius objektus. Virtualiai keliaudami po Pasvalio kraštą , grožėsitės bažnyčiomis, dvarais, paminklais, sužinosite jų buvimo vietas, o ateityje nuvykę į tas vietoves, galėsite pritaikyti savo žinias.

  Iliustracija iš žaidimo „Surask ir pažink Pasvalio rajono kultūros paveldo nekilnojamuosius objektus“

  Žaidime atsitiktine tvarka pateikiami Pasvalio krašto kultūros paveldo objektų vaizdai ir trys galimos jų buvimo vietos žemėlapyje. Turėsite pasirinkti vieną objektą ir nurodyti teisingą jo vietą žemėlapyje.

  „Pokšt!“

  Daugelis mūsų pristatytų žaidimų kviečia keliauti po didesnius ar mažesnius regionus, miestus, tačiau ne mažiau smagi kelionė gali būti ir po biblioteką. Juolab po tokią gražią ir modernią, kokia yra Zarasų biblioteka. Ši biblioteka turi puikias erdves ir gali pasiūlyti įdomiai praleisti laisvalaikį įvairaus amžiaus lankytojams. Tiems, kurie negali gyvai grožėtis interjeru, siūloma sudėti dėlionę „Pokšt!“ ir tokiu būdu apsilankyti bibliotekoje virtualiai.

  8–12 detalių dėlionės – tai galvosūkiai, kur tiesiog internete reikia iš mažų gabaliukų sujungti paveikslėlius. Juose pavaizduotos Zarasų bibliotekos erdvės.

 • Panevėžio regiono bibliotekų testai

  Atraskite edukacinius testus, kuriuos sukūrė Panevėžio ir Utenos apskričių bibliotekos.

  „Pažinkime Rokiškio krašto literatūrinio žodžio kūrėjus“

  Tai Rokiškio Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos sukurtas žaidimas.

  Rokiškio miestas yra buvęs  Lietuvos kultūros sostine, bet tikrai ne visi yra lankęsi šiame nuostabiame mieste, susipažinę su jo istorija ir kultūra. Dar daugiau įdomybių slypi visame Rokiškio rajone, iš kurio kilę žymūs poetai, rašytojai, Siūlome pažaisti įtraukiantį žaidimą  ir sužinoti daug naujo. Daugeliui poetas Paulius Širvys asocijuojasi su lietuvišku beržu, bet ar visi žino, kad poetė Elena Mezginaitė, ilgus metus gyvenusi ir kūrusi Panevėžyje, yra gimusi Rokiškio rajone. Žaidimas ne tik įdomus, bet ir naudingas moksleiviams. Sublizgėkite savo žiniomis per literatūros pamokas.

  Iliustracija iš žaidimo „Pažinkime Rokiškio krašto literatūrinio žodžio kūrėjus“

  Įdomybių testas apie Pasvalio kraštą

  Šis testas – tikrai kietas riešutėlis net ir tiems, kurie mano gerai išmanantys istoriją ir kultūrą.Jame pristatomi įdomūs Pasvalio krašto atminties institucijose saugomi dokumentai ir faktai apie juos.

  Gerai pažįstantiems Pasvalio kraštą atsakyti į klausimus bus lengviau, bet kitiems tikrai teks pasukti galvą. Tačiau siūlome puikią išeitį – pasidomėkite internetiniu puslapiu pasvalia.lt. Ten rasite daug vertingų žinių, kuriomis pasinaudosite žaisdami šį žaidimą.