Dažniausiai užduodami klausimai (D.U.K.)

Kaip prasitęsti knygas?
Skaitytojo prašymu naudojimosi dokumentais terminas gali būti pratęstas 2 kartus, jeigu dokumento nereikalauja kiti skaitytojai. Dokumentų grąžinimo terminas pratęsiamas skaitytojo prašymu bibliotekoje, per portalą iBiblioteka , pateikus prašymą telefonu arba el. paštu:

Kaip užsakyti knygas?

Knygas (ne daugiau kaip 30 vnt.) galima užsakyti:
Iš centrinių rūmų per portalą iBiblioteka, telefonu (0 45) 46 54 97 ir el. paštu abonementas@pavb.lt. Jas atsiimti reikia per 3 dienas.
Iš Vaikų literatūros abonemento per portalą iBiblioteka , telefonu (0 45) 43 56 77 ir el. paštu vaikai@pavb.lt.

Kaip užsakyti leidinius per Ibiblioteka.lt:
Leidinio užsakymas

Kaip  išduodamos knygos?

Užsakytos knygos bus išduodamos:
Centriniuose rūmuose (Respublikos g. 14) darbo dienomis nuo 9 val. iki 19 val., šeštadieniais nuo 9 iki 16 val.
Vaikų ir jaunimo kultūrinės edukacijos skyriuje (Aukštaičių g. 4C–2) darbo dienomis nuo 9 val. iki 19 val., šeštadieniais nuo 9 iki 16 val.

Knygos ir leidiniai išduodami iš bibliotekos Centrinių rūmų abonemento, Didžiosios, Kraštotyros ir informacinių leidinių, Menų skaityklų atvirųjų fondų, Vaikų ir jaunimo kultūrinės edukacijos skyriaus, Juozo Miltinio palikimo studijų centro fondo. 
Periodinius leidinius galite skaityti Didžiojoje skaitykloje ir Periodikos skaitykloje.

Kaip grąžinti knygas?

Knygas grąžinti galima pasinaudojant knygų grąžinimo dėže (Respublikos g. 14); bibliotekos Centrinių rūmų abonemente, Vaikų ir jaunimo kultūrinės edukacijos skyriuje (Aukštaičių g. 4C–2).

Jei turite klausimų, skambinkite tel. (0 45) 50 16 50.  

Neradote čia atsakymo į Jums rūpimą klausimą?
Susisiekite el. paštu klausk@pavb.lt arba šiais kontaktais.

BENDRI KLAUSIMAI

Koks yra bibliotekos darbo laikas?
Bibliotekos darbo laiką rasite čia.   

Koks yra bibliotekos adresas?
Centriniai rūmai – Respublikos g. 14, tel. (0 45) 50 16 50
Juozo Miltinio memorialinis butas – Algirdo g. 54–19, tel. (0 45) 43 69 89, +370 616 191 68
Vaikų ir jaunimo kultūrinės edukacijos skyrius – Aukštaičių g. 4C–2, tel. (0 45) 43 56 77

REGISTRACIJA IR SKAITYTOJO PAŽYMĖJIMAS

Kaip tapti bibliotekos skaitytoju?

  1. Reikia susipažinti su naudojimosi Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešąja biblioteka taisyklėmis ir įsigyti skaitytojo pažymėjimą bibliotekoje (Respublikos g. 14 arba Aukštaičių g. 4C–2).
  2. Registruojantis pateikti pasą ar kitą identifikacinį dokumentą (studentams, moksleiviams, neįgaliesiems – atitinkamą pažymėjimą) su nuotrauka, asmens kodu ir parašu. 
  3. Užpildyti vartotojo registracijos kortelę.

Skaitytojo pažymėjimą galima užsisakyti ir portale www.ibiblioteka.lt.

Kokių dokumentų reikia vaikui, norinčiam tapti bibliotekos skaitytoju? Vaikas iki 16 metų amžiaus registruojamas atėjęs su tėvais, įtėviais ar globėjais, kurie užpildo nustatytos formos paraišką, arba pateikęs tėvų, įtėvių ar globėjų užpildytą paraišką.

Kur rasti naudojimosi biblioteka taisykles?
Naudojimosi biblioteka taisykles rasite čia

Ar galiu lankytis bibliotekoje, jei neturiu skaitytojo pažymėjimo?
Taip. Bibliotekos lankytojai be skaitytojo pažymėjimo gali naudotis bibliotekos paslaugomis, kurioms nereikalingas skaitytojo tapatybės identifikavimas – naudotis kompiuteriu, vietoje skaityti laikraščius ir knygas, lankytis renginiuose, dalyvauti mokymuose, edukaciniuose užsiėmimuose, žiūrėti parodas.

Ką daryti, jei praradau skaitytojo pažymėjimą?
Kuo skubiau apie tai informuokite bibliotekos Registracijos tarnybos darbuotojus telefonu (0 45) 50 16 50, el. paštu abonementas@pavb.lt. Už leidinius, paimtus su Jūsų skaitytojo pažymėjimu, atsakote Jūs.

LEIDINIŲ SKOLINIMAS

Kiek leidinių galiu pasiimti į namus?
Į namus galite pasiskolinti 30 dokumentų 30 dienų.
Naujai gautų ir paklausių leidinių išdavimo terminas gali būti trumpesnis.
Skaitytojo prašymu naudojimosi dokumentais terminas gali būti pratęstas 2 kartus, jeigu dokumento nereikalauja kiti skaitytojai. Dokumentų grąžinimo terminas pratęsiamas skaitytojo prašymu bibliotekoje, pateikus prašymą telefonu arba el. paštu:
Abonemento skyriui tel. (0 45) 46 54 97, el. paštu abonementas@pavb.lt
Vaikų ir jaunimo kultūrinės edukacijos skyriui tel. (0 45) 43 56 77, el. paštu vaikai@pavb.lt
Saugyklos skyriui tel. (0 45) 46 55 54, el. paštu saugykla@pavb.lt
Menų skaityklai tel. (0 45) 46 55 52, el. paštu muzika@pavb.lt

Naudojimosi dokumentais terminą skaitytojas gali prasitęsti ir pats internetu per portalą ibiblioteka.lt.
Informaciją apie skaitomus, rezervuotus leidinius ir jų grąžinimo terminus galima pasitikrinti savo elektroniniame formuliare, portale ibiblioteka.lt.

Kas yra leidinio užsakymas?
Portale ibiblioteka.lt radę norimą leidinį, galite užsakyti, jei jo neskaito kiti skaitytojai. Tuomet atėjus į biblioteką nereikės ieškoti lentynose ar kataloge, leidinys bus surastas ir paliktas Jums išdavimo tarnyboje. Atsiimti leidinį turite per tris dienas.

Ar galiu užsirašyti į eilę, jei leidinys užimtas?
Jei Jūsų norimas leidinys šiuo metu skaitomas kitų skaitytojų, galite užsirašyti į eilę (rezervuoti) – paprašykite bibliotekininko arba rezervuokite patys internetu per Ibiblioteka.lt.

Kaip prasitęsti leidinį internetu?
Leidinių grąžinimo terminas gali būti 2 kartus pratęstas, jeigu nepasibaigęs išduoties terminas ir spaudinio nėra rezervavę kiti skaitytojai, gali būti pratęstas internetu per Ibiblioteka.lt.

Ką daryti, jei pavėlavau grąžinti leidinį?
Negrąžinus dokumentų nustatytu laiku, imamas 3 euro centų mokestis už kiekvieną uždelstą bibliotekos darbo dieną ir dokumentą.
Jei Registracijos tarnyboje nurodysite savo el. paštą, gausite priminimus apie artėjantį grąžinimo terminą. Taip pat galite pasitikrinti savo užsakymo duomenis per portalą Ibiblioteka.lt. Pasirinkite kortelę Mano biblioteka – Užsakymai. Matysite savo skaitomų dokumentų sąrašą ir grąžinimo terminus.

Ar gali pasiskolintą knygą grąžinti kitas asmuo?
Taip, gali. Svarbu, kad paskolinti leidiniai būtų gražinami laiku. Tik primename, kad už leidinių grąžinimą, kaip ir už paėmimą, atsakote Jūs.

Ką daryti praradus leidinį?
Praradęs ar sugadinęs leidinį, turite jį pakeisti tokiu pat arba bibliotekos pripažintu lygiaverčiu leidiniu. Jei negalite grąžinti tokio pat, užeikite į biblioteką ir sužinokite, kokiu bibliotekos pripažintu lygiaverčiu galėtumėte jį pakeisti.

Ar galima grąžinti pasiskolintą leidinį bibliotekos nedarbo metu?
Taip. Leidinių grąžinimo įrenginys įrengtas prie pagrindinio įėjimo (Respublikos g. 14). Bibliotekos nedarbo metu galima savarankiškai grąžinti leidinius, paimtus iš bibliotekos Centrinių rūmų (Respublikos g. 14) bei Vaikų ir jaunimo kultūrinės edukacijos skyriaus (Aukštaičių g. 4C–2).

Ar savitarnos įrenginiuose galiu grąžinti knygas iš Vaikų ir jaunimo kultūrinės edukacijos skyriaus (Aukštaičių g. 4C–2)?
Taip, galite.

PORTALAS IBIBLIOTEKA

Noriu prisijungti prie portalo Ibiblioteka.lt. Koks yra mano slaptažodis?

Galite jungtis per Elektroninius valdžios vartus arba su LIBIS skaitytojo pažymėjimu. Sugeneruoti naują slaptažodį paprašykite Registracijos darbuotojų. Prisijungę savo užsakymus matysite skiltyje Mano iBiblioteka. Iškilus klausimams, skambinkite tel. (0 45) 46 54 97.

Bandau jungtis prie portalo Ibiblioteka.lt, įrašau slaptažodį (savo pavardę), bet sistema atsako, kad slaptažodis netinka. Ką daryti?
Ateikite į biblioteką ir paprašykite darbuotojų sugeneruoti naują slaptažodį arba kreipkitės telefonu (0 45) 50 16 50, el. paštu abonementas@pavb.lt

Ko galima ieškoti portale Ibiblioteka.lt?
Portale galima ieškoti knygų, serialinių (tęstinių ir periodinių) leidinių, natų, kartografijos, vaizdo ir garso, elektroninių dokumentų, rankraščių, straipsnių iš knygų, tęstinių leidinių, laikraščių ir žurnalų bibliografinių įrašų, elektroninių knygų.

Ką daryti, jei nežinau, kaip ieškoti informacijos portale?
Klauskite bibliotekininko arba užsirašykite į nemokamą individualią konsultaciją bibliotekoje. Registruokitės el. paštu gitana.uzkureliene@pavb.lt  arba telefonu (0 45) 46 57 67.

KITOS PASLAUGOS

Kokiomis prenumeruojamomis duomenų bazėmis galima naudotis iš namų?
LIBIS skaitytojo pažymėjimą turintiems skaitytojams biblioteka teikia nuotolinę prieigą. Slaptažodžiai suteikiami atskirai šioms duomenų bazėms:
EBSCO Publishing
Naxos Music Library
Kreipkitės elektroniniu paštu klausk@pavb.lt dėl prisijungimo. Nepamirškite nurodyti savo vardą, pavardę ir skaitytojo pažymėjimo numerį. Prisijungimo duomenis Jums išsiųs elektroniniu paštu.

Ar galėtumėte atsiųsti straipsnių kopijų?
Dėl kopijų siuntimo paštu reikėtų kreiptis į tarpbibliotekinį abonementą (TBA) arba kreipkitės telefonu (0 45) 50 16 50, el. paštu abonementas@pavb.lt. Siuntimas yra nemokamas. Dokumentų dalies kopijų galite užsisakyti ir portale Ibiblioteka.lt .

Ar galiu gauti specialisto konsultaciją rengdamas mokslo darbo literatūros sąrašą?
Taip. Kreipkitės el. paštu gitana.uzkureliene@pavb.lt. Biblioteka siūlo ir kai kurias mokamas bibliografines paslaugas.

Ar galima bibliotekoje savo fotoaparatu fotografuoti dokumentų fragmentus?
Galima. Bet tik fragmentus. Primename, kad negalite pažeisti Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo nuostatų.

Ar galima atsispausdinti arba įsirašyti į asmeninę išorinę laikmeną surinktą informaciją?
Taip.
Spausdinti nespalvotai galima iš visų skaitytojams skirtų kompiuterių, spalvotai – Didžiojoje skaitykloje (Respublikos g. 14). Spausdinimo paslauga yra mokama (Įkainiai).  
Įsirašyti informaciją į asmenines išorines laikmenas galite nemokamai patys.

Ar yra galimybė bibliotekoje rengti nedidelių žmonių grupių darbinius susitikimus, seminarus, įvairius pristatymus?
Biblioteka kviečia naudotis Pažinimo erdve. Ši erdvė skirta nedideliems susitikimams, mokymams ar darbui grupėms. Dėl erdvės rezervavimo kreipkitės telefonu +370 616 19 703, el. paštu edukacijos@pavb.lt

Noriu surengti bibliotekoje renginį, išsinuomoti erdves mokymams. Kur kreiptis?
Biblioteka yra atvira Jūsų idėjoms ir iniciatyvai. Išskirtinio dizaino Centrinių bibliotekos rūmų erdvės tiks įvairiems renginiams, mokymams ar susitikimams. Daugiau informacijos teiraukitės telefonu (0 45) 50 16 48, +370 616 19 058 arba el. paštu renginiai@pavb.lt

Turite daugiau klausimų? Naudokitės paslauga Klausk mūsų arba el. p. klausk@pavb.lt