Leidinių užsakymas ir skolinimas

Knygas (ne daugiau kaip 30 vnt.) galima užsakyti:
Iš Centrinių rūmų per portalą iBiblioteka, telefonu (0 45) 46 54 97 ir el. paštu abonementas@pavb.lt. Jas atsiimti reikia per 3 dienas.
Iš Vaikų ir jaunimo kultūrinės edukacijos skyriaus per portalą iBiblioteka , telefonu (0 45) 43 56 77 ir el. paštu vaikai@pavb.lt.

Leidinių paieška ir užsakymas

Greitoji paieška arba paieška vieno langelio principu atliekama portalo iBiblioteka paieškos langelyje įvedus norimą rasti žodį ar frazę ir paspaudus mygtuką „Ieškoti“. 

Paiešką  galima atlikti pagal dokumento antraštę (pavadinimą), autorių ar asmenis, susijusius su konkrečiu dokumentu, institucijos, konferencijos (ar kito renginio) pavadinimus, tarptautinius standartinius numerius – ISBN, ISSN, ISMN (atkreipiame dėmesį, kad standartinius numerius reikėtų įvesti tiksliai nurodant visus skaičius ir simbolius).

Greitosios paieškos langelyje įdiegta pasiūlymų pateikimo funkcija, pateikianti siūlymus, kai įvedami trys ar daugiau simbolių. Taip pat veikia tikslios paieškos mygtukas, kurį paspaudus ieškoma tikslios frazės. Paieškos rezultatų siaurinimui galima naudoti išsiskleidžiantį meniu ir pasirinkti dokumento tipą (knygą, periodinius leidinius, straipsnius, natas ir kt.).

Jei planuojate ieškoti straipsnių konkrečiame leidinyje, išsiskleidžiamame meniu pasirinkite Sudedamosios dalys (straipsniai), o atsiradusiame langelyje įveskite reikiamą periodinį leidinį.

Užsakymo pratęsimas

Jeigu dar nepasibaigęs naudojimosi leidiniais terminas, prasitęsti jį galite internetu, prisijungę prie iBiblioteka.lt savo paskyros:

 1. Pasirinkite meniu punktą Mano iBiblioteka.
 2. Pasirinkite Užsakymai. 
 3. Pasirinkę skiltį Būsena ir užsakymo Nr., išfiltruokite Išduotas 
 4. Pasirinkite knygą, kurią norite pratęsti, ir spauskite dešinėje pusėje esantį veiksmų mygtuką (trys taškai).
 5. Pasirinkite Pratęsti grąžinimo terminą. Ekrane matysite, iki kurios dienos bus pratęsta.
 6. Dar kartą spauskite Pratęsti.

 

Leidinių rezervavimas

Portale iBiblioteka.lt paieškos lange suradę norimą leidinį, esantį Jūsų pasirinktoje bibliotekoje, spauskite Užsakyti. Kai bibliotekoje nėra norimo leidinio laisvų egzempliorių, atsiranda lentelė, kurioje matote, kiek leidinio egzempliorių iš viso yra bibliotekoje ir kiek žmonių jo laukia eilėje. Pasirinkite atsiėmimo būdąBibliotekoje ar Į knygomatą. Tuomet spauskite mygtuką Rezervuoti.

SVARBU. Registruojantis bibliotekoje, redaguojant savo duomenis portale iBiblioteka.lt, svarbu tiksliai nurodyti Jūsų el. pašto adresą, nes į juos gausite pranešimus apie atliktą leidinio rezervavimą, bei paruoštą atsiimti rezervuotą leidinį. 

Atlikę rezervavimą, gausite pirmąjį el. laišką apie tai, kad sėkmingai rezervavote leidinį. Laukite antrojo pranešimo, kad rezervuota knyga jau paruošta ir galima ją atsiimti.

Taip pat galite pateikti žodinį prašymą bibliotekininkui. Rezervuoti leidinius galite iš Abonemento skyriaus (Respublikos g. 14) ir iš Vaikų ir jaunimo kultūrinės edukacijos skyriaus (Respublikos g. 26–4).

Leidinių išdavimas

Užsakytos knygos išduodamos:
Centriniuose rūmuose (Respublikos g. 14) darbo dienomis nuo 9 val. iki 19 val.
Vaikų ir jaunimo kultūrinės edukacijos skyriuje (Respublikos g. 26–4,) darbo dienomis nuo 11 iki 18 val.

Užsisakius knygą www.iBiblioteka.lt galite rinktis pristatymą į knygomatą. Kai tik bibliotekininkai ją įdės į knygomatą, į savo mobilųjį telefoną gausite SMS žinutę su PIN kodu. Šis ir bus būtinas atsiimant norimą knygą.

Knygų rezervacija galioja tris dienas, po to knygos vėl grąžinamos į fondą.Leidinių grąžinimas

Knygas grąžinti galima be eilės, pasinaudojant knygų grąžinimo dėže (Respublikos g. 14); Centriniuose rūmuose (Respublikos g. 14) ir Vaikų ir jaunimo kultūrinės edukacijos skyriuje (Respublikos g. 26–4) grąžinamos knygos dedamos tam paskirtoje vietoje ant stalo (lentynos).

Jei turite klausimų, skambinkite tel. (0 45) 46 54 97.

El. knygų skaitymas portale Ibiblioteka

El. knygų sąrašą rasite pagrindiniame portalo iBiblioteka.lt puslapyje. Puslapio viršuje esančioje meniu juostoje paspauskite „El. knygos“, gausite el. knygų sąrašą.

Atsivertę el. knygos peržiūros langą galite matyti trijų tipų mygtukus – „Pavartyti”, „Skaityti”, „Rezervuoti”. 
Jei matote tik vieną mygtuką „Pavartyti”, vadinasi biblioteka dar nėra įsigijusi el. knygos licencijos ar ji jau yra pasibaigusi. „Pavartyti” mygtukas leidžia peržiūrėti iki 10 procentų knygos turinio.

Mygtukas „Skaityti” leidžia norimą elektroninį leidinį skaityti 30 dienų su galimybe pratęsti skaitymo laiką dar 15 dienų.

Mygtukas „Rezervuoti” leidžia rezervuoti leidinį skaitymui, jei šiuo metu nėra laisvų egzempliorių. Sistema automatiškai išduos jums leidinį, kai jį grąžins šiuo metu skaitantis žmogus.

Neviešos prieigos el. dokumentai gali neturėti nė vieno iš šių mygtukų. Leidinio peržiūros lange pastabų srityje yra matomas komentaras „Prieigos būdas : LNB kompiuterinis tinklas“. Šias el. knygas galima skaityti tik Nacionalinėje bibliotekoje, kompiuteryje neprijungtame prie interneto. Norėdami skaityti šiuos leidinius, kreipkitės į Nacionalinės bibliotekos darbuotojus.

Leidinių skolinimo terminai

Į namus galite pasiskolinti 30 dokumentų 30 dienų.

Naujai gautų ir paklausių leidinių išdavimo terminas gali būti trumpesnis.

Skaitytojo prašymu naudojimosi dokumentais terminas gali būti pratęstas 2 kartus, jeigu dokumento nereikalauja kiti skaitytojai. Dokumentų grąžinimo terminas pratęsiamas skaitytojo prašymu bibliotekoje, per portalą iBiblioteka, pateikus prašymą telefonu arba el. paštu:

Informaciją apie skaitomus, rezervuotus leidinius ir jų grąžinimo terminus galima pasitikrinti portale iBiblioteka, pasirinkus skiltį Mano iBiblioteka. Iškilus klausimams, skambinkite tel. (0 45) 46 54 97.

Į namus neskolinami šie leidiniai:

 • reti leidiniai,
 • kai kurios enciklopedijos,
 • kai kurie žodynai,
 • knygos su autografais,
 • serialiniai ir periodiniai leidiniai,
 • rankraščiai,
 • mikrokopijos,
 • vaizdiniai,
 • kartografijos,
 • kai kurie garso ir vaizdo dokumentai,
 • vieninteliai egzemplioriai (išskyrus grožinę literatūrą),
 • dokumentai, išleisti iki 1946 m.

Delspinigiai

Negrąžinus dokumentų nustatytu laiku, imamas bibliotekos direktoriaus įsakymu nustatytas 3 centų mokestis už kiekvieną uždelstą bibliotekos darbo dieną ir dokumentą.

Daugiau informacijos leidinių skolinimosi klausimais teiraukitės tel. (0 45) 46 54 97 arba el. paštu klausk@pavb.lt