Distopijos paaugliams „Tyroji Aušra“ pristatymas

Pristatomos knygos viršelis
Data:2024-05-13
Laikas:17:15
Vieta:Atvira jaunimo erdvė (AJE)
Adresas:Respublikos g. 14
Panevėžys

Gegužės 13 d. 17.15 val. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Atviroje jaunimo erdvėje bus pristatoma Justinos Kapeckaitės knyga „Tyroji aušra“.

Apie ką ji? Dangė gyvena Tyrojoje Aušroje – futuristiniame stiklo kupolo dengiamame mieste viduryje nederlingų smėlynų. Gyvenimas čia sudėtingas, žmonės nuolat kenčia nuo nepritekliaus ir nerimo dėl ateities. Miestą geležine ranka valdo deivė Aušrinė, kurią visi garbina, tačiau niekas nėra matęs. Kai ima dingti Dangei brangūs žmonės, ji leidžiasi į pavojingą nuotykį, norėdama išsiaiškinti tikrąją tiesą.

Distopinėje apysakoje paaugliams aktualios temos apie individo laisvę, visuomenės gerovę, draugystės ir šeimos ryšių svarbą perteikiamos per veikėjų nuotykius ir narsius, kartais net beatodairiškus poelgius.

Susitikime dviejų fantastinių knygų paaugliams autorė J. Kapeckaitė papasakos „Tyrosios Aušros“ gimimo istoriją. Sužinosite, koks kelias nuo rankraščio iki jau išleisto kūrinio. Kokie leidybos leidyklose bei savilaidos skirtumai, kaip dirbti su savo rankraščiu ir kur kreiptis, kai jau turite pabaigtą kūrinį. Pagaliau, ko iš autoriaus gali pareikalauti leidyklos redaktorius?

Autorė serviruoja nedidelę kūrybinę užduotėlę – nagrinėsite, kaip pasitelkti įvairius aplinkoje esančius daiktus kūrybiškumui skatinti, atmosferai kurti.

J. Kapeckaitė pagal išsilavinimą yra medikė, tačiau kuria nuo paauglystės. Domisi istorija, mitologija. Į kūrinius mėgsta įtraukti savo pačios patirtis, tad stengiasi jų turėti kuo daugiau ir įvairesnių. Slapyvardžiu Monokuro Yun anglų kalba yra išleidusi romaną „The Sign“ („Ženklas“). „Tyroji Aušra“ – pirmoji rašytojos knyga lietuvių kalba.

Informuojame, kad renginių metu visuomenės informavimo tikslu gali būti fotografuojama ir filmuojama, todėl Jūs galite būti matomi nuotraukose ir vaizdo įrašuose. Renginių nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti skelbiami renginio organizatorių interneto svetainėse ir socialinių tinklų paskyrose bei platinami įvairiose žiniasklaidos priemonėse.