Protmūšis „Nes skaityti liepė mama“

Kaip sakė Albertas Einšteinas, „vienintelė vieta, kurią privalai žinoti – kur yra biblioteka“. Protmūšis „Nes skaityti liepė mama“ padės atsakyti jaunimui ne tik į šį klausimą, bet ir supažindins su seniausios miesto bibliotekos paslaptimis, įdomiais faktais, pristatys jaunimui aktualias paslaugas, supažindins su meno ir kultūros veikėjais, kilusiais iš Panevėžio regiono.

Edukaciją sudaro dvi dalys:

  1. Susipažinimo ir komandinio darbo pratimai. Jaunimas išbandys 2–3 susipažinimo, komandinio darbo pratimus. Bus lavinamos komunikavimo, komandinio darbo kompetencijos.
  2. Protmūšis. Jį sudaro 3 turai po 10 klausimų ir komentarai. Edukacijos metu jaunimui bus pristatomi įdomūs faktai apie Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešąją biblioteką, jos turimas aktualias jaunimui paslaugas. Jaunuoliai bus supažindinami su miesto istorija, žymiausiais krašto kultūros veikėjais (Saulius Urbonavičius-Samas, Jonas Mekas, G. Petkevičaite-Bitė, S. Juškys, M. Dirsytė, S. Eidrigevičius ir kt.) bei skaitymo nauda. Bus ugdomos komunikavimo, kultūrinė, pažinimo, skaitmeninė kompetencijos.
  • Dalyvių amžius/klasė 8–12 kl.
  • Grupė 9–30 dalyvių.
  • Trukmė 45–80 min.

Vieta: bibliotekos Centriniai rūmai, Respublikos g. 14, Panevėžys. Gali būti vedama virtualiai.

Nemokama

Vedant mokyklos patalpose gali dalyvauti asmenys, turintys judėjimo negalę.