Pasakojame apie kultūros paveldą

Projekto trukmė: 2022 07 01–2022 11 01

Projekto pristatymas
Organizuojant Europos kultūros dienas (rugsėjo 9-18 dienomis), Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka kartu su partneriais planuoja pristatyti Panevėžio regiono nekilnojamo kultūros paveldo objektus.

Projekto metu planuojamos veiklos
Atliepiant į Kultūros paveldo pristatymą tvariai, biblioteka organizuos mokymus su pasakojimo (ang. storytelling) specialiste Milda Varnauskaite kurios pagalba bus parengtos pasakojimo ekskursijos apie istorines asmenybes ir pastatus pasitelkiant žymiai iškalbingesnius metodus. Pasakojimas- pats tvariausias pristatymo metodas, jis nereikalauja jokių papildomų priemonių tik pačio pasakotojo kompetencijų ir pasirengimo. Atminties institucijos susiduria su problema, kad apie istorines asmenybes ir su jais susijusį nekilnojamą kultūros paveldą informacijos yra tikrai mažai, tai kaip sukurti įdomų ir įtraukiantį pasakojimą, įterpti mitus ir legendas?

Projekto rezultatas
Mokymuose dalyvaus 15 regiono bibliotekų specialistų. Planuojama, kad per „Kultūros paveldo dienų“ renginius bibliotekoje apsilankys apie 200 dalyvių.

Atsakingas asmuo Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje
Greta Kėvelaitienė, Kultūros paveldo tyrinėjimo ir skaitmeninimo skyriaus vadovė, el.p. greta.kevelaitiene@pavb.lt, tel. +370 643 04929.

Projektą finansuoja