Meditacija kasdieniame gyvenime

Meditacija kasdieniame gyvenime

Sąmoningumo mokytojas Jon Kabat-Zinn knygoje „Meditacija kasdieniame gyvenime“ siūlo gaires, kaip ugdyti dėmesingumą mūsų kasdienybėje ir pažinti unikalų kiekvienos dabarties akimirkos grožį.

Jon Kabat-Zinn knygos aprašyme teigia, kad dabarties akimirka yra vienintelis dalykas, kuris turėtų rūpėti žmogui. Tačiau mes esame užstrigę mintyse apie praeitį arba ateitį. Žmonės nostalgiškai galvoja apie buvusias geras dienas arba svajoja būti kažkur kitur ir pamiršta, kad esame ten, kur esame, darome tai, ką darome ir dabartis yra pati svarbiausia.

Autorius skaitytojus ragina nebijoti meditacijos. Jis teigia, kad tai nėra kažkokia mistinė sektantų veikla, skirta tik rytietiškai filosofijai propaguoti, kaip ją įsivaizduoja dauguma žmonių. Meditacija padeda atrasti save ir suvokti šią akimirką, atsikratyti nuolat galvoje tūnančių ateities svajonių ir prisiminimų bei geriau suprasti savo gyvenimo kryptį.

Saviugdos knyga „Meditacija kasdieniame gyvenime“ skirta visiems, kurie nori suprasti, kad laimė slypi ne praeityje ir ne ateityje, o čia ir dabar. Galvą būtina pravėdinti nuo besisukančių minčių apie tai, ką praradome, ar to, ko dar neturime. Sąmoningai suvokę, kas vyksta šią akimirką, mes į gyvenimą žvelgsime visai kitaip.

„Meditacija kasdieniame gyvenime“ sudaryta iš kelių dalių. Pirmoje autorius Jon Kabat-Zinn supažindina su dėmesingumo esme bei meditacijos nauda. Antroje dalyje pateikiamos praktikos atsižvelgiant į gyvenimo aplinkybes, o trečioje daugiausiai kalbama apie šios akimirkos įsisavinimą. Nors meditacija daugelį baugina, Jon Kabat-Zinn saviugdos knyga yra apgalvota, praktiška bei viliojanti.

Jon Kabat-Zinn – tarptautiniu mastu žinomas mokslų daktaras, meditacijos mokytojas, rašytojas, Masačiusetso universiteto medicinos mokyklos profesorius emeritas. Jis parašė puikių atsiliepimų sulaukusių saviugdos žanro knygų apie dėmesingumą ir meditaciją, taip pat šiomis temomis paskelbė daugybę straipsnių bei pranešimų.

Iš anglų kalbos vertė Indrė Kaulavičiūtė