Leonardas da Vinčis

Leonardas da Vinčis

Walter Isaacson – biografijų meistras, parašęs bestseleriais tapusias knygas „Steve Jobs“ ir „Einstein“, meistriškai susieja Leonardo da Vinčio meną su mokslu ir parodo, kaip jo genialumas buvo paremtas savybėmis, kurias ir mes galime išlavinti. Tai smalsumas, atidus stebėjimas ir tokia gyva vaizduotė, kad ji dažnai virsdavo fantazijomis. 

Knygoje „Leonardas da Vinčis“ atskleidžiama, kad da Vinčio genialumą lėmė ne tik jo aistros ir pomėgiai, apėmę daugybę skirtingų sričių, bet ir tai, jog jis visuomet buvo savotiškas nepritapėlis. Jis nepaisė įstatymų, neslėpė esąs homoseksualus, buvo vegetaras, kairiarankis, išsiblaškęs ir eretikas.

Leonardo da Vinčio gyvenimas turėtų mums priminti, kaip svarbu ne tik įdiegti žinias savo vaikams, bet ir įskiepyti nuolatinį troškimą klausti ir tomis žiniomis abejoti; kokia svarbi yra vaizduotė ir gebėjimas mąstyti kitaip nei daugelis. 

Knygoje „Leonardas da Vinčis“ rasite ir spalvotas reprodukcijas, genijaus tapybos darbų aprašymus, jo užrašų detales ar schemas, čia taip pat ir galybė ekscentriškų ir dar negirdėtų istorijų apie menininką, išradėją, kuris taip aistringai domėjosi mokslu, kad pavertė jį menu.