Kraštotyros skaitykla

Respublikos g. 14, II a.

Tel. (8 45) 46 16 00, el. p.krastotyra@pavb.lt

Kraštotyros skaityklaTai erdvė, kurioje rasite gausios informacijos apie Panevėžio kraštą ir žymius jo žmones. Nuolat veikia naujausių kraštotyrinių leidinių paroda.

Atvirą skaityklos fondą sudaro daugiau nei 4 000 leidinių pačiomis įvairiausiomis temomis:

  • grožinės literatūros kūriniai,
  • informaciniai leidiniai,
  • žemėlapiai,
  • meno albumai.

Skaityklos atvirasis fondas laisvai prieinamas vartotojams, leidiniai per bibliotekos informacinę sistemą neužsakomi. Skaitytojams pageidaujant, bibliotekos darbuotojai gali užsakyti dokumentus iš Retų knygų fondo, Asmenų knygų kolekcijų bei Rankraščių fondų.

Čia prieinami išeivijos visuomenės veikėjo, rašytojo Kazimiero Barėno (1908–2006) asmeninės bibliotekos leidiniai ir bibliotekos įsteigtos Kazimiero Barėno literatūrinės premijos laureatų knygos.

Keičiamoje asmeninių bibliotekų kolekcijų ekspozicijoje šiuo metu galima susipažinti su pedagogo, tautosakininko, visuomenininko Jurgio Elisono (1889–1946) asmeninės bibliotekos knygomis.

Skaitykloje – keturiolika darbo vietų lankytojams, keturios iš jų kompiuterizuotos, dvi – su savitarnos skenavimo įranga (A4 ir A3 formato dokumentams), skirtos asmeninių archyvų dokumentų skaitmeninimui. Veikia belaidis internetas.

Skaityklos darbuotojai ne tik padeda susirasti reikiamą informaciją atvirajame fonde, bet teikia konsultacijas dėl užklausų apie Panevėžio kraštą.

Panevėžio krašto svetainė: paneveziokrastas.pavb.lt