Žydų šventės ir tradicijos

Žydų šventės ir tradicijos

„Žydų šventės ir tradicijos“ – pirmoji tokiai temai skirta lietuviška knyga. Autorė teigia, kad jos tikslas yra priartinti skaitytojus prie daugybę metų šalia gyvenančios žydų bendruomenės ir jos kultūros. Žinios visada mažina atskirtį, prisideda prie didesnės tolerancijos ir bendrystės. „Žydų šventės ir tradicijos“ yra pažintinis leidinys ir apie religines, ir apie pasaulietines šventes.

Ar žinote, kada žydai švenčia savo Naujuosius Metus bei kaip skaičiuoja laiką? Ši tauta jau daugiau nei penkis tūkstančius metų turi savo kalendorių, grįstą mėnulio ciklais, ir pagal jį Naujieji Metai prasideda rudenį. Kai kurios žydų šventės yra tokios svarbios, kad jų metu Izraelyje daugiau nei parai stabdomas bet koks eismas, įskaitant ir lėktuvų skrydžius. Žydai linksmintis moka, jie turi švenčių, kurių metu nevengia puotų ir alkoholio. Šie faktai yra vos keli iš tų, kuriuos autorė įtraukė į savo knygą. Ji teigia, kad tautos šventinėse tradicijose slypi žydų identitetas, vertybės bei istoriniai atsiminimai.

Knygos „Žydų šventės ir tradicijos“ puslapiuose išsamiai aptariamos įdomybės yra gausiai iliustruotos. Taip pat į leidinį įtrauktos ir nuotraukos su eksponatais iš Vilniaus Gaono žydų muziejaus.

Tarptautinės komunikacijos specialistė Živilė Avital Juonytė su žydų tradicijomis yra susipažinusi tikrai nuodugniai. Moteris įgijo magistro laipsnį Jaruzalės Herbajų Universitete. Taip pat ji tarnavo savanore Izraelio kariuomenėje, kuri turi programą skirtą žmonėms iš užsienio.
Živilė Avital Juonytė dirbo Vilniaus Gaono žydų muziejuje, ji nuolat rengia straipsnius žiniasklaidai apie žydų kultūrą, taip pat šia tema skaito paskaitas ir jau yra išleidusi knygą „Izraelis ir jo žmonės“. Šiame savo kūrinyje autorė skaitytojus supažindino su gražiausiomis šalies vietomis, istoriniais miestais, įspūdingais gamtos stebuklais, žydiška virtuve, tautos papročiais ir pačiais Izraelio žmonėmis. Živilė Avital Juonytė nuo 2019-tų metų gyvena Tel Avive.