Ugnies vaikas

Ugnies vaikas

„Tu būsi negyva dar iki Kalėdų“ – vos šeši žodžiai, kurių užteko, kad jos svajonės sudužtų į šipulius, o pasaką primenantis gyvenimas taptų košmaru. Britų autoriaus S. K. Tremayne psichologinis trileris „Ugnies vaikas“ – pasakojimas apie tamsią meilės istoriją.

„Pagaliau viskas stoja į savo vietas“, – galvoja Reičelė, kai išteka už išvaizdaus, charizmatiško ir pasakiškai turtingo Deivido. Vienišą gyvenimą Londone ji iškeis į dienas prabangioje viloje ant vandenyno kranto Kornvalyje, kur galės mėgautis meile, patogia buitimi ir posūnio Džeimio dėmesiu.

Tačiau staiga vaiko elgesys pasikeičia. Berniukas ims pasakoti apie keistus ir nejaukius dalykus – jis teigia iš savo mirusios motinos vėlės sužinojęs siaubingą istoriją. Ar Džeimis taip keršija savo pamotei? O galbūt jis pats turi daugybę praeities traumų, kurios kalba už jį?

Reičel ims domėtis savo vyro praeitimi ir vis daugiau dalykų ima kelti jos įtarimą. Kodėl jis taip nenori kalbėti apie berniuko priepuolius ir keistą jo elgesį? Kokia buvo tikroji jo ankstesnės žmonos, Džeimio motinos, ankstyvos mirties priežastis?

Kai gaivias saulėtas vasaros dienas pakeis rudens liūtys ir dargana, kai rugpjūčio žvaigždėtą dangų pakeis atšiaurus gruodis, Reičel ims baimintis, kad Džeimio pranašystės slepia tiesą.

Verčiant knygos puslapius nuolat persekios nuojauta – kažkas netrukus įvyks… S. K. Tremayne iki paskutinio knygos puslapio išlaiko įtampą ir prikausto dėmesį. Atskiru knygos veikėju tampa pats kraštovaizdis, kurio aprašymas šiurpina ir padeda kurti įtampa ir nejaukumą. O romano „Ugnies vaikas“ herojai pasijunta lyg kraustytųsi iš proto.

S. K. Tremayne – britų rašytojo ir žurnalisto Sean Thomas pseudonimas. Anksčiau jis pasirašinėdavo Tom Knox vardu ir kurdavo archeologiniais ir religiniais motyvais besiremainčius trilerius, o naujasis pseudonimas skirtas psichologiniams romanams. Pirmasis jų, „Ledo dvyniai“ (angl. „The Ice Twins“, 2015 m.), išverstas į 29 kalbas ir tapo bestseleriu ne tik Britanijoje, bet ir Vokietijoje, Brazilijoje ir Prancūzijoje. Antrasis romanas „Ugnies vaikas“ (2017 m.) tapo bestseleriu iš prdžių Vokietijoje, o vėliau ir autoriaus gimtojoje Jungtinėje Karalystėje.

Iš anglų kalbos vertė Jovita Liutkutė