Tiudorų saulėlydis

Vaizdas be pavadinimo

Istorinių romanų žanro karalienė Philippa Gregory savo knygomis kaip niekas kitas išpopuliarino Tiudorų dinastiją. Autorė skaitytojus nukelia į XVI amžiaus laikų Angliją ir politinių intrigų sūkurį. Romanas „Tiudorų saulėlydis“ pasakoja apie tris seseris ir neįtikėtinas aistras dėl sosto.

„New York Times“ bestselerių autorės Philippa Gregory istoriniame romane „Tiudorų saulėlydis“ sutinkame ledi Džeinę Grei ir dvi jos seseris, kurios išdrįso nepaisyti karalienės Elžbietos. Džeinė pasižymėjo nepaprastu intelektu, Katerina žavėjo grožiu, o Marija – išmintimi.

Savo tėvo ir jo sąjungininkų valia septyniolikmetė Džeinė buvo karūnuota, tačiau karaliene išbuvo vos devynias dienas. Sostą užėmė Merė Tiudor, kuri įkalino Džeinę Taueryje, apkaltino ją žmogžudyste, o vėliau nuteisė myriop.

Gražuolė Ketrina, kuriai mirdama sesuo Džeinė palinkėjo nebijoti atsisveikinti su gyvybe, linksma svajoklė, trokštanti mėgautis gyvenimu ir meile. Visgi, po Merės į sostą sėdusi paranojiška Elžbieta per daug bijojo, kad Ketrina susilauks Tiudorų palikuonio, todėl uždraudė merginai tekėti. Kai nėštumas išduoda apie slaptas Ketrinos vedybas, jai gresia kalėjimas visai šalia pat Džeinės ešafoto.

Marija – jauniausia sesutė, kuriai netrūksta išminties. Augdama intrigų sūkuryje ji išmoko būti nematoma, stebėti ir saugoti tiek savo, tiek kitų paslaptis. Ji neketina leisti Elžbietai sugriauti savo gyvenimo. Prieštarauti karalienei pavojinga, tačiau kas nutiks, kai paskutinis Tiudoras pasipriešins neatlaidžiai Elžbietai?

Skaitytojai savo apžvalgose istorinį romaną „Tiudorų saulėlydis“ lygina su „Sostų karais“, tik tiesa ta, kad Philippa Gregory aprašomi įvykiai vyko iš tiesų. Knygoje rasite ne tik įdomų siužetą, bet ir daug stiprių veikėjų, pavydo, politinių ir religinių intrigų, išdavysčių, arogancijos, tuštybės, mirčių ir, žinoma, meilės.

Philippa Gregory (g. 1954 m.) – britų rašytoja, istorikė, tituluojama Tiudorų dinastijos kronininke. Apie šią Angliją valdžiusią šeima ji parašė keturiolika knygų. Autorės knygos tampa tarptautiniais bestseleriais, sulaukia palankių atsiliepimų bei puikuojasi „New York Times“ ir „Sunday Times“ geriausiai parduodamų knygų sąrašuose. Pagal rašytojos knygas sukurtas ir BBC serialas.

Philippa Gregory yra aktyvi filantropė. Kartu su labdaros fondu „Sodai Gambijai“ ji jau porą dešimtmečių renka lėšas ir padeda įrengti šulinius šalia sausros kankinamos Afrikos mokyklų. Tūkstančiai moksleivių ne tik galėjo gerti šviežią vandenį, bet autorės labdaros fondo įrengtų šulinių dėka išmoko ir sodininkystės.

Iš anglų kalbos vertė Darius Kaunelis