Tikėkimės geriausio

Tikėkimės geriausio

Debiutinis švedų rašytojos Carolinos Setterwall romanas „Tikėkimės geriausio“ – meilės istorija. Tai autobiografinis autorės pasakojimas apie meilę, šeimą, vyro netektį ir gyvenimą po jo mirties. Ar ji padarė viską, kad išsaugotų mylimąjį? O galbūt padarė net per daug?

Vieną 2014-ųjų gegužės dieną krūtimi maitindama kūdikį Karolina sulaukia netikėto elektroninio laiško iš vyro. Jame jis ne tik surašęs savo prisijungimų slaptažodžius, bet ir detaliai nurodęs, kaip elgtis… jeigu jis mirtų. Iš pradžių Krolina sunerimsta, vėliau susierzina. Juk tai tikriausiai tik dar vienas jos Akselio nevykęs pokštas. O dar tie laišką užbaigiantys žodžiai „Tikėkimės geriausio!“…

Po penkių mėnesių Akselis miršta.

Karolina prisiminimuose atkuria visą jųdviejų pažinties istoriją. 2009-aisiais ji buvo trisdešimties, nepriklausoma, vieniša, pasimetusi širdies reikaluose. Paprastai vakarėliuose ji linksmindavosi viena, tačiau tą lemtingą vakarą šalia atsidūrė Akselis. Mažakalbis, gunktelėjęs, didelėmis akimis ir kreiva šypsena – nuo tada jiedu nebesiskyrė.

Dabar ilgesio ir kaltės jausmo kamuojama Karolina augina jųdviejų vaiką ir permąsto kartu praleistus metus. Galbūt viskas galėjo būti kitaip? Iš pažiūros, ji ir Akselis skyrėsi lyg diena ir naktis. Emocinga moteris skubėjo gyventi – ji troško kuo greičiau apsigyventi kartu, vykti atostogauti, įsigyti katę, susilaukti vaikų… O Akselis mėgo ramybę ir apmąstymus. Ar nuolat spausdama vyrą elgtis taip, kaip troško ji, Karolina nepastūmėjo jo mirties link?

Ar į gyvenimą pasibeldus naujai meilei, Karolinai pavyks išvengti praeities klaidų?

„Tikėkimės geriausio“ – tai asmeniška, nuoširdi ir atvira meilės istorija. Tai ilgesio ir džiaugsmo, meilės ir netekties, aistros ir kasdienybės istorija. Tai Karolinos meilės laiškas vyrui. Ar ji suras jėgų kabintis į gyvenimą, įveikti netekties skausmą, auginti vaiką ir susitaikyti su tuo, kad prabėgę penkeri metai jau niekad nepasikartos.

Švedų rašytoja Carolina Setterwall (g. 1978 m.) Stokholme ir Londone studijavo medijų ir komunikacijos mokslus, dirbo muzikos bei leidybos srityse. Debiutinis jos romanas „Tikėkimės geriausio“ – nesumeluota ir asmeniškai išgyventa meilės ir skaudžios netekties istorija. Šis autobiografinis kūrinys išleistas 25 šalyse.