Tiesą pasakius

Tiesą pasakius

Britų autorės Clare Pooley romanas „Tiesą pasakius“ – šilta istorija apie nuoširdumą ir netikėtai užsimezgusią nepažįstamų žmonių draugystę.

„Nuoširdumo projektą“ pradėjo Džiulijanas. 79 metų vienišas menininkas supranta, kad gyvenime padarė keletą lemtingų klaidų. Tiesą apie savo savijautą jis nusprendžia išpažinti žaliame sąsiuvinyje, kurį vėliau palieka kavinėje.

Užrašai patenka į Monikos – kavinės savininkės– rankas. Ji neatsispiria pagundai pasidalinti savo svajonėmis tapti žmona ir mama bei baimėmis, kad niekada neras tikrosios meilės. Moniką stipriai paveikia Džiulijano istorija ir jį nusprendžia įnešti į senuko gyvenimą šiek tiek džiaugsmo. Moteris taip pat palieka sąsiuvinį kavinėje, tikėdamasi, kad jis keliaus toliau. Kiekvieną kartą į naujas rankas patekusi knygelė skatina žmones padėti jų pirmtakams. Taip dideliame ir susvetimėjusiame Londone prasideda gerų darbų grandinė.

Perduodami sąsiuvinį vienas kitam, veikėjai dalijasi autentiškomis mintimis ir nejučia personažų gyvenimai ima persipinti. Šeši žmonės, nusprendę atsiverti, yra skirtingi, mieli, o kartais ir juokingi. Galiausiai visi jie gauna galimybę susitikti ir gyvenimas galutinai pasikeičia. Ar nuoširdumas ir tiesa pasiteisins? Įskaudins, padės atrasti viltį, draugystę ar net meilę?

Romanas „Tiesą pasakius“ ragina nemeluoti sau. O taip pat nepasiduoti, ieškoti nepasitenkinimo priežasčių ir keisti savo gyvenimą. Savo veikėjų lūpomis autorė Clare Pooley klausia ar gerai pažįstame tuos, kurie mus supa ir primena, kad negalima aklai teisti žmonių ir jų poelgių, nes kartais po viršutiniu sluoksniu slypi netikėti paaiškinimai.

„Tiesą pasakius“ – humoro ir gerumo kupina istorija, kuri patiks Eleonoros Olifant gerbėjams!

Clare Pooley – britų rašytoja ir populiari tinklaraštininkė, dvidešimt metų praleidusi reklamos pasaulyje. „Tiesą pasakius“ – pirmasis autorės romanas, jau sulaukęs pasisekimo daugelyje šalių. Knygą įkvėpė pačios rašytojos patirtis apie savo gyvenimą kalbėti tik tiesą.

Iš anglų kalbos vertė Rita Pilkauskaitė