Tamplierių riteris iš šiaurės

09475799-1000x1000

Trylika vyrų apsisiautė tamplierių riterių apsiaustais, baltais, su gerai atpažįstamu raudonu kryžiumi, ir susibūrė į ratą aplink marmurinę, beveik metro aukščio koloną vidury salės. Ant kolonos buvo nulipdyta grėsminga figūra su ragu kaktoje: Baphometas. 

Choru visi ištarė: ”Sofija išmintingoji mūsų Ordino galia.” Ir tęsė pašnibždomis: ”Te blogio jėgos kuo greičiau pasikviečia tuos, kurie taip klaidingai nubaudė mus. Dievas atkeršys jiems už mus“. Ištarta tyliai, beveik šnabždant ir, suprantama, angliškai, nes šia kalba jie bendravo Didžiojoje taryboje. „Te blogio jėgos…“ – tokie buvo paskutiniai žodžiai, išsiveržę iš Tamplierių riterių ordino paskutinio oficialaus Didžiojo magistro Žako de Molė lūpų prieš pat jo gėdingą sudeginimą ant laužo.

Keitas Langfordas yra Anglijos konsulas Kopenhagoje. Už jo malonios išorės slepiasi vyras, turintis piktų kėslų sukurti naują pasaulio tvarką. Tai privertė tamplierių riterius išeiti iš šešėlio, kuriame jie gyveno daugelį šimtmečių. 

,,Tamplierių riteris iš šiaurės” yra stulbinamai gerai parašytas romanas, skaitytojui atveriantis platų istorinį akiratį nuo 1200-ųjų metų nesantaikos tarp krikščionių ir musulmonų iki nuožmių šaltųjų karų, kurie vyksta šiandien tarp religijų.

Michael pateikia gilių įžvalgų apie riterių ordinus, ritualus ir slaptąsias brolijas. Šias žinias jis intriguojančiai įtraukia į knygos siužetą – kvapą gniaužiantį, įdomų kriminalinį pasakojimą apie civilizacijų susidūrimus ir šventumo didybę bei nuopuolius. Tai stipri saga.Džiaugiuosi.

THOMAS WIVEL

Rašytojas ir komikas