Sudėtingi dalykai sudėtingais laikais

Sudėtingi dalykai sudėtingais laikais

Daugelis knygų autorių skatina kurti verslą ir pataria, kaip sėkmingai tai padaryti. Tačiau tik investicinio fondo, investuojančio į startuolius, vadovas Ben Horowitz knygoje „Sudėtingi dalykai – sudėtingais laikais: kaip kurti verslą, kai aiškių atsakymų nėra“ sako, kad valdyti verslą bus iš tiesų labai sunku ir atvirai dalijasi savo ilgamete patirtimi.

Ben Horowitz įmones steigė, valdė pardavė bei pirko, todėl turi kuo pasidalinti apie kiekvieną šių etapų. Autorius pateikia esminius patarimus ir praktinę išmintį, kaip spręsti didžiausias versle iškylančias problemas. Knygoje aptariamų metodų nemoko jokiose verslo mokyklose.

Visą gyvenimą mėgęs repą Ben Horowitz praplečia verslo pamokas mėgstamų dainų žodžiais ir atvirai pasakoja apie viską: nuo specialistų samdymo iki generalinio direktoriaus mentaliteto lavinimo.

Skirtingai nei daugelis kitų autorių, Ben Horowitz nėra teoretikas. Jis praktikas praėjęs įvairiausius verslo kūrimo ir valdymo etapus. Knygoje „Sudėtingi dalykai – sudėtingais laikais: kaip kurti verslą, kai aiškių atsakymų nėra“ jis neslėpdamas pasakoja apie tai, kokias krizes teko išgyventi ir kokie sprendimai lėmė sėkmę.

Rašytojas teigia, kad neretai teks rinktis iš kelių blogybių, o numatyti, kuris sprendimas duos norimų rezultatų neįmanoma.

Ben Horowitz daug dėmesio skiria personalo parinkimui bei auginimui, gero mikroklimato įmonėse kūrimui. Jis sako, kad formuojant komandą svarbu rinktis ne tuos žmones, kurie neturi trūkumų, tačiau tuos, kurie pasižymi darbui reikalingais privalumais.

Autorius aptaria ir kaip valdyti savo pačių psichologiją, kai visa įmonė jumis pasitiki, taip pat, ką daryti, kai protingi žmonės, geriausi ekspertai, pasirodo esą blogi darbuotojai. Knygoje skaitytojai ras ir minčių, kada ir kodėl verta parduoti įmonę.

„Sudėtingi dalykai – sudėtingais laikais: kaip kurti verslą, kai aiškių atsakymų nėra“ – vadovo knyga esamiems ar būsimiems vadovams, kuri nagrinėja klausimus, į kuriuos kiti leidiniai nekreipia dėmesio. Lengva nebus, tačiau autoriaus patirtis sako, kad įmanoma susidoroti su bet kuria verslą ištikusia krize.

Ben Horowitz (g. 1966 m.) – amerikiečių verslininkas, investuotojas, tinklaraštininkas ir autorius. Jis dirba technologijų srityje ir yra vienas iš rizikos kapitalo firmos „Andreessen Horowitz“ įkūrėjų. Anksčiau jis buvo programinės įrangos kompanijos „Opsware“, kurią „Hewlett-Packard“ įsigijo 2007 m., prezidentas ir generalinis direktorius. Autoriaus rašomas tinklaraštis susilaukė milijonų skaitytojų, kurie pasitiki jo patarimais, kaip valdyti verslą. Ben Horowitz parašė dvi knygas apie įmonių kūrimą bei valdymą.

Iš anglų kalbos vertė Ieva Gydrienė