Spindesio valanda

Spindesio valanda

Tai romanas apie atrastą ir vėl prarastą meilę bei giliai saugomas paslaptis. Autorė Iona Grey pasakoja aukštuomenės panelės Selinos Lenoks ir neturtingo dailininko Lorenso istoriją.

Selinos dienos teka nerūpestingai. Jos gyvenimas sukasi tik aplink vakarėlius, alkoholį ir aukštuomenės panelei šiek tiek rizikingą veiklą, dėl kurios merginos ir jos kompanijos nuotraukos atsiranda laikraščiuose ir madinguose žurnaluose. Vienintelis tikslas – kuo ilgiau išvengti tėvų suplanuotos ateities. Vieną dieną į Selinos akiratį patenka nežinomas dailininkas Lorensas ir gyvenimas pasikeičia. Mergina iš karto supranta, kad sutiko tikrąją meilę, nors Lorensas yra įsitikinęs, kad dėl socialinės padėties jie negali būti kartu. Įvykus tragedijai Selina turi rinktis tarp saugaus gyvenimo ir tikrų jausmų.

Istorija pasakojama iš kelių laiko perspektyvų. 1936-tais metais susitinkame su mažąja Alisa – devynmete Selinos dukra. Ji leidžia laiką senelių dvare, nes tėvai išvykę į komandiruotę Tolimuosiuose Rytuose. Nenorėdama visiškai apleisti Alisos, išvažiuodama mama jai surengė savotišką lobių medžioklę – paliko laiškus, kuriuose pasakoja apie savo praeitį. Balsas iš laiškų nukelia Alisą dešimt metų atgal. Istorija, kurią mergaitė sužino, ne tik atskleidžia daugybę paslapčių, bet  ir graudina. Alisa sužinos, kaip Selinos gyvenime atsirado Rupertas – jos tėvas.

„Spindesio valanda“ – paveiki meilės istorija, tragedija ir savęs atradimo kelionė. Romano ašis yra meilė. Meilė tarp dviejų skirtingos  socialinės padėties žmonių ir meilė tarp motinos bei dukters. Dvi labai skirtingos meilės istorijos yra vienodai jaudinančios, įtraukiančios bei paliečiančios širdį. Autorė sukūrė įtaigius ir labai stiprius personažus bei sugebėjo puikiai atkurti laikmečio dvasią.

Iona Gray yra baigusi anglų literatūros studijas Mančesterio universitete. Paskutinę mokslo metų dieną ji susipažino su savo būsimu vyru ir derindama santuoka bei motinystę dirbo ne pilną darbo dieną. Tačiau kartą netikėtai susitikusi rašytoją Penny Jordan, moteris prisiminė savo svajonę kurti begėdiškai romantiškus romanus. Autorė netruko ją įgyvendinti, o debiutinė knyga „Laiškai iš praeities“ tapo tarptautiniu bestseleriu, o 2016-tais metais laimėjo metų romantinės knygos apdovanojimą. Iona Gray yra apsėsta istorijos ir ypač žavisi XX amžiaus moterų gyvenimais.

Iš anglų kalbos vertė Viktorija Uzėlaitė