Slapti mano tėčio receptai

Slapti mano tėčio receptai

Debiutinis prancūzo Jacky Durand romanas „Slapti mano tėčio receptai“ yra tarsi gurmaniškas patiekalas skaitytojui! Tai ir apetitą keliančių, netikėtų receptų knyga, ir netradicinė šeimos istorija, ir paslapčių kupinas pasakojimas, ir odė mylimam darbui.

Žiuljenas sėdi šalia savo tėvo – legendinio virtuvės šefo pono Anri. Ponas Anri guli ligos patale ir aišku, kad gyventi jam liko nedaug – laikas abiems atsisveikinti. Daugybę metų tarp puodų sukęsis vyras savo meile kulinarijai užkrėtė ir sūnų. Žiuljenas maisto gamyba domisi nuo pat mažų dienų ir svajoja tik apie tai, kaip tapti ne mažiau už tėvą šauniu virėju ir toliau garsinti šeimos vardą. Deja, dėl neatskleistų priežasčių ponas Antri nenori, kad Žiuljenas sektų jo pėdomis ir visą gyvenimą praleistų užsidaręs virtuvėje. Kaip ir visi tėvai – Ponas Antri trokšta sūnui geresnės ateities ir geresnio gyvenimo, nei turėjo pats.

Artėjant atsisveikinimo su tėvu laikui, Žiuljeną vis labiau užvaldo mintis rasti seną užrašų knygelę su garsiais receptais ir visomis sukauptomis kulinarinėmis virėjo paslaptimis. Ieškodamas sąsiuvinio vyras prisimena savo vaikystę, santykius su tėvu, juos abu jungiančią meilę maisto gamybai. Savo paieškų metu aptinka ir netikėtų dalykų – Žiuljenas sužino, kodėl jam, dar būnant berniuku, neatsisveikinusi išėjo mama ir kodėl tėvas nebandė jos nei sulaikyti, nei sugrąžinti.

Pono Antri receptai nebuvo vienintelės paslaptys. Žiuljeno paieškos padeda pažinti tą sunkaus charakterio, išdidų, dosnų, kartais šiurkštų, bet mylintį žmogų. „Slapti mano tėčio receptai“ – nuostabus aistringo žmogaus portretas pagardintas tokiais receptais, kad alkanam šios knygos geriau neskaityti. Tai istorija apie meilę savo darbui, vienišą vaikystę, tėvo ir sūnaus santykius bei šeimos tradicijas. Romanas primins paprastų dalykų grožį.

Jacky Durant yra Prancūzijos žurnalistas. Laikraštyje „Libération“ jis kas savaitę rašo kulinarinę skiltį, kurioje aptaria savo keliones po Prancūziją ir pakeliui atrastus receptus. Taip pat autorius kiekvieną šeštadienį rašo į leidinį „France Culture“. Nedarbo metu rašytojas mėgsta bistro klausytis pokalbių. Jacky Durant debiutinis romanas „Slapti mano tėčio receptai“ jau yra verčiamas į dešimtį kalbų.

Iš anglų kalbos vertė Erika Sabaliauskaitė