Skausmas

Skausmas

Lietuvių jau pamėgtos Izraelio rašytojos Zeruya Shalev romanas „Skausmas“ pasakoja tragediją išgyvenusios moters istoriją. Tarp intymiausių moters gyvenimo detalių ryškėja ir gyvenimo Izraelyje realybė.

Nors praėjo ištisas dešimtmetis po teroro išpuolio, kuriame Irisė buvo sunkiai sužeista, skausmas vis grįžta. Tačiau tarsi to būtų negana, Irisės gyvenimą aukštyn kojomis apverčia ir netikėtai pasirodęs Eitanas – jos jaunystės dienų meilė. Jų santykiai nutrūko prieš daug metų. Atrodo, kad Irisė buvo sužeista gerokai labiau tuomet, kai ją paliko Eitanas, o ne tada, kai šalia jos susisprogdino savižudis sprogdintojas.

Irisės santuoka merdėja, du jos suaugę vaikai nutolę, o ji pati atsidavusi darbui – vadovauja mokyklai. Atrodo, kad metai pragyventi džiaugsmo ir aistros. Grįžęs Eitanas viso to atneša su kaupu.

Deja, Irisė turi vieną po kito kurti melus, kad tik nuslėptų savo meilę nuo šeimos. Meluoti darosi vis sudėtingiau. Ar išvis įmanoma sugrąžinti jaunystės meilę? Irisė blaškosi tarp atgimusių jausmų ir pareigos savo šeimai. Kad galėtų apsispręsti, ką daryti, ji bando suvokti, ar meilė Eitanui gali išgydyti jos skausmą? Ar dėl to jai teks įskaudinti artimiausius žmones?

Galiausiai, sužinojusi, jog į bėdą pateko dukra, Irisė nebegali atidėlioti svarbiausio sprendimo gyvenime. Ką pasirinks moteris, kuri skausmą pažįstą geriau nei bet kas kitas?