Romanovų imperatorienė

Romanovų imperatorienė

Bestselerių autorius C.W. Gortner istoriniame romane „Romanovų imperatorienė“ pasakoja apie moters, kurios sūnus tapo paskutiniuoju carinės Rusijos valdovu, gyvenimą. Tai pasakojimas apie dvarų prabangą, valdžios užkulisius, intrigas, smurtą ir paskutiniąsias Romanovų dinastijos dienas.

Ryškus, autentiškas romanas atgaivina Marijos Fiodorovnos, vienos patraukliausių Rusijos imperijos moterų, liudijusios Romanovų spindesį ir tragišką žlugimą bei kovojusios už savo naująją tėvynę, istoriją.

Devyniolikmetė danų princesė žinojo, kad jai lemta tapti valdovo žmona. Jos sesuo ištekėjo už vyriausiojo britų karalienės Viktorijos sūnaus, o politiniai sandėriai Minę nubloškia į Rusiją, kur ji išteka už Romanovo įpėdinio ir šiam žengus į sostą tampa imperatoriene. Kai šalyje kyla pasipriešinimas caro valdžiai, Minei tenka žengti pavojingu kompromisų keliu, kad išgelbėtų šalį, kurią pamilo.

Po Marijos Fiodorovnos vyro mirties, jų sūnus Nikolajus tampa susiskaldžiusios ir byrančios imperijos valdovu. Pasiryžusi vesti jį prie reformų, kurios atvers Rusijai kelią į šiuolaikinį amžių, Marija susiduria su dievobaimingos, tačiau tvirtos valios Nikolajaus žmonos Aleksandros pasipriešinimu. Nesustabdoma revoliucijos banga siaubia Rusiją ir Marijos laukia pavojingiausi iššūkiai ir nepaprastas širdies skausmas.

Nuo turtingų Sankt Peterburgo rūmų ir intrigomis apipintų aristokratijos salonų iki Pirmojo pasaulinio karo mūšio laukų ir kraujuojančių bolševikų užimtų kaimų, knygos „Romanovų imperatorienė“ siužetas vingiuoja per istorinį peizažą, dovanodamas skaitytojams daugialypius, skaudaus likimo veikėjus ir verčia stebėti sudėtingą moters, bandžiusios išgelbėti šalį, kelionę. Moters, kuri buvo dvasinga, protinga, graži, užsispyrusi, pamaldi žmona ir tvirta patarėja, gebėjusi valdyti net nesėdėdama soste.

Knyga apima 1862-1918 metų laikotarpį. Istorinio romano žanro gerbėjai turėtų nepraleisti šios rašytojo C.W. Gortner knygos, kurią atsiliepimuose skaitytojai lygina su Philippa Gregory kūriniais.

C.W. Gortner – amerikiečių autorius, turintis rašymo magistro laipsnį. Po vienuolikos metų karjeros mados pasaulyje C.W. Gortner nuo 2012 tapo knygų rašytoju ir sulaukė tarptautinės sėkmės. Jo knygos išverstos į daugiau nei 20 kalbų. Populiariausios autoriaus temos – istoriniai romanai apie ypatingų asmenybių gyvenimą.

Iš anglų kalbos vertė Lina Būgienė.