Rigelio akys

rigelio-akys

„Rigelio akys“ – nepaprastos moters istorija, besivystanti pokario Norvegijos fone. Rašytojo Roy Jacobsen romanas yra knygų „Neregimieji“ ir „Balta jūra“ tęsinys.

„Neregimieji“ supažindino skaitytojus su nuošalia Bariojų sala ir jos gyventojais. „Balta jūra“ – iš salos kilusios Ingridos istorija. „Rigelio akys“ tęsia pasakojimą apie tragedija pažymėtą šios moters likimą.

Ilgas karas baigėsi ir Ingrida palieka salą. Ji keliauja ieškoti savo dukros tėvo. Rusų kareivis Aleksandras, išgyvenęs „Rigelio“ laivo katastrofą ir atsidūręs Ingridos glėbyje, dingo bandęs kirsti kalnus ir bėgti į Švediją. Ingrida seks jo pėdomis. Šiandien tamsios jos vaiko akys – vienintelis įrodymas, kad Aleksandras egzistavo.

Keliaudama per šalį, kuri vis dar laižosi karo žaizdas, Ingrida susitiks su kolaborantais, partizanais, pabėgėliais, dezertyrais, vergais ir nusidėjėliais. Kiekvieną kartą ieškodama nakvynės Ingrida klausia apie rusą, kurio akys tokios pat, kaip jos dukros. Tolesnę kryptį nurodo gauti atsakymai. Ir dar nesibaigus kelionei, ji bus priversta savęs paklausti, ar gerai pažįsta vyrą, kurį bando surasti.

Roy Jacobsen knyga „Rigelio akys“ – unikalus kelio romanas, kupinas ilgesio ir vilties. Tai subtilus ir jaudinantis dvidešimto amžiaus pirmos pusės Norvegijos epas. Lėtas siužetas, turtinga proza ir ypač stiprūs veikėjų charakteriai šį kūrinį daro išskirtiniu.

Kiekvienas trilogijos romanas turi savo unikalią atmosferą ir atspirties tašką. „Neregimieji“ – istorija apie šeimą, praeitį ir artumą. „Baltoji jūra“ – apie didžiulę vienatvę ir kito žmogaus ilgesį. „Rigelio akys“ – nepaliaujamas bandymas išsilaisvinti iš Bariojų salos pančių, tik Ingrida žino, kad pabėgimo nėra, o grįžimas neišvengiamas.

Roy Jacobsen – pirmasis norvegas, kurio knyga buvo įtraukta į prestižinės „Man Booker International“ premijos trumpąjį sąrašą.

Roy Jacobsen – norvegų rašytojas. Pirmąją savo knygą jis išleido 1982-ais metais. Autorius parašė daugiau nei dešimt romanų, keletą trumposios prozos žanro kūrinių, taip pat knygą vaikams. Įvairiomis premijomis apdovanotuose kūriniuose rašytojas analizuoja žmonių santykius, nevengia gilių psichologinių pjūvių.