Prezidentas

Prezidentas

Tai politinis trileris, pasakojantis apie prezidento rinkimų kovą, kurioje net patys sąžiningiausi žaidžia nešvariai. 2019 metai. Dešimt metų Lietuvai vadovavo prezidentas Ričardas Daubaras, tačiau jau netrukus vyks prezidento rinkimai ir jo era baigsis.

Dėl prezidento posto kovoja jaunas ir itin populiarus politikas Rokas Oginskis ir radikalas Kazimieras Liaudis. Rokas Oginskis yra vedęs įtakingos Lietuvoje Tėvynės ateities partijos lyderio dukterį. Ar tai jam padės laimėti rinkimus? O gal taps papildomu trukdžiu ir suteiks progą ultrakairiųjų judėjimo lyderiui užimti Daukanto aikštę?

Lietuva su nekantrumu ir susidomėjimu laukia dviejų labai skirtingų kandidatų kovos. Tačiau prezidento rinkimai įdomūs ir Rusijai. Šios šalies Strateginės analizės institutas imasi plano, kaip į prezidento postą pasodinti Kremliui pavaldų ir paklusnų kandidatą. Rusijos agentai nesikuklina, veikia įžūliai ir drąsiai. Prezidento rinkimai tampa jau ne tik politinių intrigų, bet ir neištikimybės, apgavysčių ir žmogžudysčių tinklu.

Kas atlaikys nešvariausią istorijoje rinkiminę kampaniją ir pasieks svarbiausią tikslą – prezidento postą? Knygoje „Prezidentas: rinkimai tai kova, prezidento rinkimai – kova be taisyklių“ atsiskleidžia visas rinkimų purvas ir politinės kovos užkulisiai.

Andrius Tapinas (g. 1977 m.) – žurnalistas, laidų vedėjas, rašytojas. Dar mokydamasis mokykloje išvertė Dž. R. R. Tolkino trilogiją „Žiedų valdovas“ ir iki šiol yra jauniausias Tolkino vertėjas pasaulyje.

Baigė Vilniaus universitetą, kur įgijo tarptautinės ekonomikos specialybę. 2016 m. baigė Berlyno laisvojo universiteto tarptautinių santykių magistro studijas.

Televizijoje dirba nuo 1998 metų. Buvo LRT laidų „Labas rytas“ ir „Dienos verslas“ vedėjas, LNK žinių tarnybos reporteris ir „Verslo žinių“ rubrikos vedėjas, pirmosios sporto televizijos „Sport1“ programų direktorius. 2003–2016 metais LRT televizijoje vedė ir prodiusavo verslo publicistikos laidą „Pinigų karta“, o nuo 2014 m. kartu su Arūnu Valinsku veda intelektinį žaidimą „Auksinis protas“. 2016 m. Andrius Tapinas įkūrė iš žmonių rėmimo išlaikomą interneto televiziją „Laisvės TV“.

Nuo vaikystės mėgsta fantastiką. Pats yra parašęs fantastinį romaną „Vilko valanda“, kuris tapo bestseleriu ir geriausia 2013 metų knyga. Po poros metų pasirodė jos tęsinys „Maro diena“. A. Tapinas taip pat yra išleidęs komiksų knygą „Vilko valanda. Sidabras“, kurią iliustravo Tomas Mitkus. „Prezidentas“ – pirmasis jo politinis trileris.