Policijos dievai

Policijos dievai

Kriminalinės publicistikos žanro autorius Dainius Sinkevičius savo pirmąją knyga „Pravieniškių mafija“ sudrebino visuomenę. „Policijos dievai“ – naujas tyrimas, kuris neabejotinai taps bestseleriu.

„Policijos dievai“ patiks skaitytojams, kurie domisi tikrais žurnalistiniais tyrimais. Autoriaus surinkta informacija stulbina ne mažiau nei įmantraus siužeto trileris. Knygos veikėjai – realūs nusikalstamo pasaulio atstovai, bei korumpuoti policininkai, daugybę metų metų veikę taip įžūliai, kad iki šiol sunku patikėti nusikaltimų aprašymais.

Įsivaizduokite kratą narkotikų prekeivių ar cigarečių kontrabandininkų buveinėje. Konfiskuoti įkalčiai patenka į policijos saugyklą. Visuomenė atsikvepia. Deja. Korumpuoti policininkai narkotikus ir kitas medžiagas vėl paleidžia į gatvės prekeivių rankas. Tai ne pasakojimas iš kriminalinio romano. Tai realūs įvykiai, nutikę visai šalia pat mūsų.

Kriminalinės publicistikos knygos pavadinimas įvardina Šiaulių nusikalstamą grupuotę, į kurią buvo įsitraukę kriminalistai, kurie užuot saugoję visuomenę, patys užsiėmė itin nešvariais darbeliais. Jie pardavinėjo konfiskuotus narkotikus, šantažavo ir kurpė išgalvotas bylas prieš jiems nepalankius žmones. Be to šie „dievai“ turėjo itin gerą vardą tarp teisėjų ir prokurorų, o jų imituoti pasiekimai buvo garsiai nušviečiami žiniasklaidos.

Dainiaus Sinkevičiaus tyrimas šokiruoja. Jis rašo apie įvykius, kurie primena laukinius devyniasdešimtuosius, tačiau visi jei nutiko neseniai. Policininkai, kurie turėtų ginti visuomenę, patys tapo nusikaltėliais ir sugriovė pasitikėjimą šia institucija. Ypač stulbina šių žmonių įžūlumas, nes jų poelgiai pranoko net didžiausiems nusikaltėliams būdingą elgesį.

Dainius Sinkevičius atliko itin išsamų tyrimą ir knygoje dalijasi informacija, kuri nepateko į bylas bei viešumą.

Dainius Sinkevičius – žurnalistas, rašantis kriminalinėmis temomis, už savo darbus apdovanotas įvairiomis premijomis, tarp jų ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medaliu. Taip pat jis buvo Europos Komisijos įvertintas kaip tolerantiškiausias žurnalistas mūsų šalyje. Dainius Sinkevičius išviešino ne vieną skandalą, susijusį su teisėsaugos institucijomis.