Mylimės, miegame, valgome, geriame, sapnuojame

Mylimės, miegame, valgome, geriame, sapnuojame

Amerikiečių žurnalistės Jennifer Ackerman knyga „Mylimės, miegame, valgome, geriame, sapnuojame“ – tai 24 valandų kelionė po žmogaus kūną, kuri prasideda nubudus ryte ir baigiasi sapnuojant naktį.

Kūną jaučiame visuomet – žinome kiekvieną raukšlę, veido simetriją, juosmens išlinkimą, odos švelnumą. Tačiau žmogaus kūnas vis dar slepia nuo mokslo nemažai paslapčių.

Jennifer Ackerman, ne vienos mokslo populiarinimo knygos autorė, siūlo visą dieną praleisti su žmogaus kūnu – leistis į parą trunkančią kelionę, kurios metu sužinosime, kokias paslaptis jis slepia, kaip veikia, kokias būsenas patiria. Knyga prasideda suskambus žadintuvui, o baigiasi nusikėlus į sapnų karalystę.

Daugelis esame girdėję terminą „cirkadiniai ritmai“ – tai vidinis žmogaus organizmo laikrodis. Nuo jo priklauso mūsų raumenų jėga sportuojant, kepenų gebėjimas skaidyti alkoholį ir smegenų veikimo greitis spręndžiant sudėtingus uždavinius. Naujausiais moksliniais tyrimais pagrįsta knyga „Mylimės, miegame, valgome, geriame, sapnuojame“ padės suderinti vidinį kūno ritmą ir kasdieninę veiklą, o tuomet mes gyvensime sveikiau, produktyviau ir laimingiau.

Jennifer Ackerman ne tik papaskos negirdėtų faktų apie kūną, bet ir pateiks praktiškų patarimų, kada geriausia ilsėtis, sportuoti, ruoštis egzaminui, eiti į pasimatymą ar gerti vaistus. Kodėl moterys košmarus sapnuoja dažniau nei vyrai ir kiek kalorijų galime sudeginti vien tik nerimaudami? Su kūnu nesiskiriame visą gyvenimą – pažinkime jį geriau!