Maža raudona knygelė

Maža raudona knygelė

Mao Dzedongo „Maža raudona knygelė“ patenka į visų laikų populiariausių knygų trejetuką. Čia ji eilėje rikiuojasi po Biblijos ir Korano. Tiesa, tokį populiarumą lėmė ne vien atskleidžiamų temų aktualumas, nemažai prisidėjo ir Kinijos kultūros ministerija, kuri siekė, kad šią Komunistų partijos lyderio knygą turėtų kiekvienas šalies pilietis. Netgi naujos spaustuvės buvo statomos vien tam, kad nepritrūktų leidinių.

„Maža raudona knygelė“ skirta tiems, kuriems įdomu pažinti totalitarinės valstybės ideologiją, taip pat ir tiems, kuriuos domina šiuolaikinės Kinijos istorija. Per keletą dešimtmečių skurdi šalis tapo savo regiono lydere. Mao Dzedongo citatų, sudarytų iš lyderio kalbų, rinkinyje susipažinsime su pagrindinėmis jo idėjomis bei Kinijos strategijomis.

Mao Dzedongas buvo Kinijos Komunistų partijos vadovas ir revoliucijos lyderis. Būtent jis labiausiai prisidėjo prie to, kokią Kiniją matome šiandien. Mao Dzedongas savo represijomis pranoko net Staliną ar Hitlerį ir pražudė dešimtis milijonų kinų. Šis diktatorius yra laikomas vienu įtakingiausių žmonių pasaulio istorijoje. Mao Dzedongo citatų rinkinys jau yra tapęs šios žymios asmenybės reprezentaciniu ženklu.