Lozorius

Vaizdas be pavadinimo

Vos pasirodžiusi pirmoji Lars Kepler knyga „Hipnotizuotojas“ tapo sensacija. Autorius lygintas su skandinaviškų detektyvų žanro karaliais Jo Nesbø ir Stieg Larsson. Tačiau šiandien palyginimų jau nebereikia. Pardavimai, atsiliepimai ir apžvalgos kalba už save – po Lars Kepler slapyvardžiu besislepiantis autorių duetas Alexandra Ahndoril ir Alexander Ahndoril yra unikalus balsas kriminalinės literatūros pasaulyje ir visi su nekantrumu laukė septintos serijos dalies apie inspektorių Joną Liną. Skandinaviškas detektyvas „Lozorius“ jau pasiekė knygynų lentynas.

Beveik neįmanoma pateikti trumpos ankstesnių detektyvų santraukos neišduodant detalių, tad pasakysime tik tiek, kad Jonas Linas ilgai kovojo su savo didžiausiu priešu, serijiniu žudiku Jureku Walteriu. Trumpas aprašymas ant „Lozoriaus“ nugarėlės teigia, kad policija pagaliau gali atsikvėpti. Siaubą kėlęs žudikas žuvo. Tiesa, jo kūnas taip ir nebuvo rastas, o tai jau kelia intrigą.

Pagrindinis veikėjas Jonas Linas laižosi žaizdas ir tikisi, kad visas siaubas liko praeityje. Tačiau Lars Kepler meistriškai kuria įtemptą siužetą. Europą šiurpina naujų žudynių virtinė, o nusikaltimai siunčia aiškią žinutę inspektoriui, kad dar ne viskas baigta.

Jonas kartu su su savo partnere Saga stačia galva puola į medžioklę. Tai ne tik policijos tyrimas, tai katės ir pelės žaidimas, kuriame jiems reikia apsaugoti savo artimiausius žmones, bei išlikti gyviems. Tiesa, Jonas Linas pasiryžęs paaukoti gyvybę, kad tik sustabdytų Jureką ar jo pasekėjus.

Laikas senka.

Lars Kepler detektyva yra solidžios apimties. Puslapių skaičius visada perkopia penkis šimtus. Tačiau skaitymas neprailgsta, nes kūrėjai sugeba išlaikyti dėmesį iki pat pabaigos. Nepamirškite kvėpuoti!

Lars Kepler – Švedijos rašytojų Alexandra Ahndoril ir Alexander Ahndoril pora. Kartu jie parašė jau septynias serijos knygas, kurios tapo bestseleriais kiekvienoje šalyje, kur tik pasirodė. Pasaulyje parduota jau daugiau nei penkiolika milijonų knygų.

Iš švedų kalbos vertė Roberta Gilytė.