Ko nedaro stiprūs tėvai

Ko nedaro stiprūs tėvai

Bestselerio „Ko nedaro stiprūs žmonės“ autorė Amy Morin tęsia patarimų seriją ir knygoje „Ko nedaro stiprūs tėvai“ dalijasi strategijomis, kurios padės užauginti psichologiškai atsparius vaikus.

Lengviau auginti stiprius vaikus, nei ateityje taisyti klaidas. Tokios strategijos laikosi vaikų auklėjimo ir saviugdos žanro knygos autorė Amy Morin. Ši moteris daugybę metų verčiasi psichoterapeutės praktika, dirba su sunkiais jaunuoliais, taip pat yra probleminių vaikų ir paauglių globėja. Autorė savo gyvenime patyrė milžiniškų sukrėtimų ir netekčių. Atsilaikyti prieš jas padėjo laiškas sau, kuriame ji surašė 13 dalykų, kurių nedaro stiprūs žmonės. Tai tikrai padėjo ir rašytoja nusprendė panašią strategiją taikyti ir kalbėdama apie vaikų auklėjimą.

Knygoje „Ko nedaro stiprūs tėvai“ rasite trylika skyrių, kurie padės suprasti, kaip pakoreguoti savo elgesį taip, kad vaikai augtų nepriklausomi ir atsparūs gyvenimo negandoms. Šiuolaikiniai tėvai atžalas saugo perdėtai. Natūralu, nes pasaulis pavojingas, o naujieji laikai atneša problemų, apie kurias seniau net nenumanėme. Tačiau vienaip ar kitaip vaikai vis tiek susidurs su atstūmimu, nesėkmėmis ir kitomis bėdomis. Jas įveikti bus daug paprasčiau, jei jau nuo mažumės auginsime stiprius vaikus.

Tad ko nedaro stiprūs tėvai? Jie neleidžia sau įsijausti į aukos vaidmenį. Taip pat jų gyvenimas nesisuka vien tik apie vaiką. Jie nesileidžia manipuliuojami savo atžalų. Neleidžia vaikams išvengti atsakomybės už savo veiksmus ir neprisiima jos sau. Stiprūs tėvai puoselėja savo vertybes ir niekada jų nepamiršta, taip pat leidžia vaikams klysti, nereikalauja tobulumo ir neieško lengviausių kelių.

Amy Morin paprastai ir aiškiai dėsto problemas, kalba apie tėvų klaidas ir padeda suprasti, kaip įveikti vieną ar kitą sudėtingą situaciją. Psichologinis stiprumas, pasak autorės, panašus į raumenis ir jį galima treniruoti. Vaikų auklėjimo knyga „Ko nedaro stiprūs tėvai“ padės atrasti kelią, kaip pradėti šias treniruotes.

Amy Morin – psichoterapeutė, profesionali globėja, dėstytoja, „Forbes“ bei „Psychology Today“ autorė, rašanti psichologijos temomis, tarptautinių bestselerių rašytoja.

Iš anglų kalbos vertė Inga Būdvytytė.