Klastingasis Pi: kai matematika suklysta realiame pasaulyje

Klastingasis Pi

Australo Matt Parker knyga yra pirmasis pasaulinis bestseleris apie matematiką. Tikras saldainiukas tiems, kurie nori suprasti, kokią įtaką matematika daro mūsų kasdieniniame gyvenime! Matt Parker pasakoja lengvai suprantamai ir šmaikščiai.

„Klastingasis Pi: kai matematika suklysta realiame pasaulyje“ iliustruoja kiek daug mūsų gyvenime yra matematikos: kompiuterių programos, finansų sektorius, inžinerija ir kt. Matematika padeda pastatyti tiltus ir dangoraižius, sukurti eismo valdymo sistemas bei valdyti lėktuvus. Ir matematika dažniausiai tyliai atliekasavo darbą užkulisiuose, kol neįvyksta lemtinga klaida. Apie tokias klaidas šioje knygoje bus kalbama daug. Matematiką lengva ignoruoti, kol netinkamoje vietoje padėtas taškas sugriauna vertybinių popierių rinką, vienetų konvertavimo klaida nulemia lėktuvo katastrofą arba kažkas padalija iš nulio ir sunaikina laivą vandenyno viduryje.

„Klastingasis Pi: kai matematika suklysta realiame pasaulyje“ yra knygos ilgio atsakymas visiems tiems, kurie mokykloje kėlė ranką ir klausė, kada gi visą tą nemėgiamą matematiką panaudos gyvenime. Jau naudojame! Nuolat!