Kinų medicina šiuolaikiniame pasaulyje

Kinų medicina šiuolaikiniame pasaulyje

„Kinų medicina yra patogi vartotojui ir taikoma labai universaliai. Visi žmonės turėtų tapti kinų medicinos pacientais arba studentais. Tikiuosi, kad ateis laikas, kai šioje knygoje vartojami terminai ir sąvokos taps beveik viso pasaulio sveikatos priežiūros lingua franca – gimtąja kalba.“
E. Douglas Kihnas

Kinija – daugybės dar ir šiandien naudojamų išradimų tėvynė, tačiau ypač didelį proveržį jau prieš tūkstantmečius šalis pasiekė medicinos srityje. Knygoje „Kinų medicina šiuolaikiniame pasaulyje: kaip išvengti nerimo, skubėjimo ir persivalgymo“ E. Douglas Kihn iš naujo aktualizuoja jos laimėjimus ir parodo, kaip jie gali išspręsti šiuolaikinių vakariečių problemas.

Nors XXI a. senoji kinų medicina gali atrodyti kaip pasenusi ir neveiksminga, ši unikali knyga pakeis jūsų požiūrį. Joje iš naujo žvelgiama į tūkstančių metų senumo praktikas ir siekiama jas pritaikyti skubančio šiuolaikinio žmogaus poreikiams. Socialinių tinklų keliamas stresas, nuolatinis mėgavimasis nesveiku maistu, nesibaigiantys darbų sąrašai ir jų pagimdytas nerimas – tai aktualiausios šiandienos žmogaus kasdienybės problemos, kurias gali padėti spręsti žinios apie senąją kinų mediciną.

Knygoje „Kinų medicina šiuolaikiniame pasaulyje“ apžvelgiami šeši dažniausiai pasitaikantys sindromai, kuriuos sukelia širdies, kepenų ir blužnies disbalansas. Šie organai yra svarbiausi senovės kinų medicinos atramos taškai. E. Douglas Kihn knygos puslapiuose ne tik diagnozuoja, bet ir ieško būdų kaip padėti. Jis atskleis, kaip žalingus įpročius pakeisti sveikais. Kihno mokymo pagrindas – penki elementai, aštuoni principai ir dvylika pirminių kanalų, kuriuos harmonizuoti padės specialūs, nesunkiai namie atliekami pratimai. Tereikia visai nedaug pastangų, kad išmoktumėte pritaikyti ilgus metus kauptą tradicinės kinų medicinos lobyną sau.

Autorius tikisi, kad knyga „Kinų medicina šiuolaikiniame pasaulyje“ padės pasiekti tris tikslus. Pirma, ji išpopuliarins kinų medicinos mokymą, kuris gali veiksmingai papildyti simptomų malšinimu pagrįstą šiuolaikinę mediciną. Antra, jis tikisi, kad kinų medicina paskatins keisti nusistovėjusį ir įprastą gyvenimo būdą ir į gydytojus teks kreiptis tik skubios nelaimės atveju. Trečia, E. Douglas Kihn nori pakeisti ir pačią kinų mediciną, jos principus bei išmintį pritaikydamas šiai dienai ir šiuolaikinio žmogaus gyvenimo ritmui.

Knygos autorius E. Douglas Kihn – daugiau nei tris dešimtmečius praktikuojantis rytų medicinos daktaras ir geros savijautos treneris. Pagrindinė jo interesų sritis – tradicinė kinų medicina. Gydytojas yra parašęs nemažai knygų, kuriose siekia pritaikyti tūkstantmečių patirtį šiuolaikinio pasaulio keliamiems fizinės ir psichologinės sveikatos iššūkiams. Šiuo metu E. Douglas Kihn gyvena Kalifornijoje, JAV.