Kauno senamiestis : keliautojo žinynas

Vaizdas be pavadinimo

Vytenis Almonaitis bei Junona Almonaitienė parengė ir išleido jau ne vieną žinyną keliautojams. Autoriai aptaria Lietuvos regionų ir miestų istoriją ir kultūrą, bei siūlo įdomiausias vietas aplankyti patiems. „Kauno senamiestis: keliautojo žinynas“ – gidas po seniausią, o ir gražiausią, Kauno miesto dalį ir jos istoriją.

Kauno senamiestis įsikūręs į rytus nuo didžiausių Lietuvos upių Nemuno ir Neries santakos. „Kauno senamiestis: keliautojo žinynas“ yra atnaujintas ir papildytas gidas po šį miesto dalį, kuri turi ką papasakoti, tiek eiliniams turistams, tiek istorija besidomintiems žmonėms. Autoriai savo knygą skiria tiems, kurie nori geriau pažinti senamiestį.

Knygos rengėjai iš pradžių supažindina su bendra Kauno miesto istorija, aptaria jo raidą, istorinius įvykius, nulėmusius net tik žmonių gyvenimus, bet ir architektūros stilių formavimąsi. Keliautojų gidas apima penkiasdešimt penkis senamiesčio kultūros ir istorijos paminklus. Kai kuriuos žino kiekvienas kaunietis, kiti gali tapti netikėtu atradimu.

Vytenis Almonaitis ir Junona Almonaitienė aptardami Kauno istorijos etapus keliautojus vedžioja po Kauno pilį, užsuka į gotikinės architektūros paminklą – Perkūno namą. Autoriai skaitytojus kviečia susipažinti su prezidentūra, kurioje Kaunui tapus laikinąją sostine rezidavo šalies prezidentas. Verta sužinoti ir Ugniagesių rūmų istoriją – lenktos formos statinys Kaunui suteikė architektūrinės įvairovės. Skaitytojai kartu su autoriais aplankys ir žymiausius Lietuvos rašytojus įamžinusias vietas.

Vytenis Almonaitis ir Junona Almonaitienė pasistengė medžiagą pateikti gyvai, įdomiai bei patraukliai. Kauno miesto svečiai knygoje „Kauno senamiestis: keliautojo žinynas“ atras daugybę įdomių vietų, o vietiniai gyventojai susipažins su architektūriniais objektais ir jų istorija.

„Kauno senamiestis: keliautojo žinynas“ – ne tik informatyvus, bet ir patogus gidas. Knygos rengėjai pažymėjo aprašomas vietas žemėlapyje. Tereikia čiupti, keliauti, domėtis! Leidinys iliustruotas įvairiomis Kauno nuotraukomis, senais žemėlapiais, piešiniais. Jų knygoje daugiau nei du šimtai!

Vytenis Almonaitis ir Junona Almonaitienė skaitytojams padovanojo jau daugiau nei dvidešimt kelionių vadovų. Autoriai teigia, kad prieš pradėdami rengti kelionių gidus, jie nusprendė daugiau dėmesio skirti paveldui, kuris šiek tiek apleistas ir sulaukia mažiau dėmesio. Besidomintiems Kauno istorija Vytenis Almonaitis ir Junona Almonaitienė paruošė ne tik senamiesčio, bet ir miesto naujamiesčio vadovą.