Istorijos apie moteris, pralenkusias savo laikmetį

istorijos-apie-moteris-pralenkusias-savo-laikmeti

Tai duoklė moterims, kurios ilgą laiką buvo pamirštos ir nesulaukė tinkamo dėmesio. Autorės Hillary Clinton ir Chelsea Clinton pasakoja apie išskirtines asmenybes: moterų teisių aktyvistes, mokslininkes, rašytojas, menininkes, žurnalistes, politikes, medikes, aplinkosaugininkes ir kitose srityse pasižymėjusias lyderes, kurios pakeitė ir tebekeičia mūsų pasaulį.

Hillary Clinton ir Chelsea Clinton – mama ir dukra, žymi politikė ir rašytoja. Abi moterų teisių gynėjos. Savo knygoje „Istorijos apie moteris, pralenkusias savo laikmetį“ autorės kviečia iš arčiau pažvelgti į moterų, išdrįsusių mesti iššūkį laikmečiui bei aplinkai ir eiti savo pasirinktu keliu.

Daugybę šimtmečių galia buvo vyrų rankose. Vartant istorinius vadovėlius taip neatrodo, visgi moterys gydė, tapė, rašė bei dirbo kitus joms „nederančius“ ir net draudžiamus darbus. Tik jų veikla buvo nepripažįstama. Atėjo metas tai pakeisti.

Moterų ir mergaičių teisių užtikrinimas tebėra neužbaigtas darbas. Nors moterys jau įveikė didžiulį kalną ir daugelyje šalių gali balsuoti, sportuoti bei siekti savo svajonių, visgi seksizmas, fizinė prievarta, bandymai apibrėžti, kur yra „moters vieta“, bauginimas ir kitos problemos klesti. Tačiau daug lyderių jau įveikė milžinišką pasipriešinimą ir gerokai pramynė kelią. Kaip joms tai pavyko? Apie tai ir rašoma knygoje „Istorijos apie moteris, pralenkusias savo laikmetį“.

Autorės Hillary Clinton ir Chelsea Clinton pasakoja apie rašytojas Rachel Carson, Maya Angelou ir Chimamanda Ngozi Adichie ir kitas, nebijančias kalbėti apie dalykus, kuriuos kiti nutyli.

Autorės rašo apie pilietinių teisių aktyvistes Dorothy Height ir LGBT pionierę Edie Windsor, kurios atsidūrusios beviltiškose aplinkybėse nenuleido rankų. O taip pat siūlo istorijas apie tenisininkes Venus ir Serena Williams, futbolininkę Abby Wambach, bėgikę Castera Semenya, moterų teisių gynėją Sojourner Truth, Amerikos Raudonojo Kryžiaus steigėją Clara Barton, pirmąją Nobelio premijos laureatę moterį Marie Curie, biologę Sylvia Earle ir kitas išskirtines moteris, nepasidavusias, regis, neįmanomose situacijose.

Knygoje aprašytos daugiau nei šimtas moterų, atstovaujančių įvairias sritis. Jos buvo (ir yra) švietimo pradininkės, mūsų planetos gynėjos, žymios mokslininkės, išradėjos, medikės, talentingos sportininkės, rašytojos, teisininkės, politikės, vadovės ir kovotojos. Kiekvienas pasakojimas suteikia vilties dėl pasaulio ateities. Šios moterys pakeitė istoriją ir jų darbus būtina tęsti.

„Istorijos apie moteris, pralenkusias savo laikmetį“ – įkvepianti knyga apie asmenybes, savo atkaklumu pakeitusias pasaulį, bei atvėrusias duris ateities kartoms.

Hillary Rodman Clinton – advokatė, JAV senatorė, valstybės sekretorė.

Chelsea Clinton – moterų ir mergaičių teisių gynėja, knygų autorė.

Iš anglų kalbos vertė Margarita Bautrėnienė