Holivudo monstras iš Lietuvos : kruvinasis greitkelis: nuo Kalvarijų turgaus iki Los Andželo

Holivudo monstras iš Lietuvos

Garsių kriminalinių kronikų autorius Dailius Dargis knygoje „Holivudo monstras iš Lietuvos: kruvinasis greitkelis nuo Kalvarijų turgaus iki Los Andželo“ pasakoja apie pirmąjį lietuvį Jungtinėse Amerikos Valstijose nuteistą mirties bausme.

Jurijus Kadamovas – vardas. kuris pačia blogiausia prasme garsina Lietuvą. Šis nusikaltėlis grobė žmones, prašė išpirkos ir negailestingai žudė įkaitus. Jurijaus Kadamovo gauja vertė drebėti turtingiausius Holivudo gyventojus, o šaltakraujiškas elgesys iki šiol stingdo kraują.

Mirties bausmės laukiantis Jurijus yra kilęs iš Vilniaus. Jis siejamas su įvairiais banditų grupuočių, susikūrusių pirmaisiais nepriklausomybės metais, nariais. Visgi, gyvendamas gimtojoje šalyje Jurijus Kadamovas išvengė teisėsaugos dėmesio. Kalvarijų gatvėje su šeima gyvenęs vyras išbandė keletą verslų. Vienas jų buvo prabangių limuzinų nuoma. Sėkmės ši veikla nesulaukė, o J. Kadamovas 1999-tais metais išvyko į Jungtines Amerikos Valstijas.

Užsiimdamas įvairiomis tiek teisėtomis, tiek nelegaliomis veiklomis vyras greitai praturėjo, tačiau to nepakako. Subūręs nedidelę grupuotę Jurijus Kadamovas pradėjo grobti žmones ir prašyti išpirkos. Nepaisant to, gaudavo ją, ar ne – įkaitus nužudydavo ir įmesdavo į nuošalų vandens telkinį. Išaiškinti ir suimti gaują padėjo vienas jos narys, kuris, mainais už laisvę, sutiko bendradarbiauti su teisėsauga.

Autorius Dailius Dargis šiai knygai parengti skyrė daugiau nei penkerius metus. „Holivudo monstras iš Lietuvos: kruvinasis greitkelis nuo Kalvarijų turgaus iki Los Andželo“ seka Jurijaus Kadamovo gyvenimo keliu. Rinkdamas medžiagą rašytojas bendravo su JAV ir lietuvių teisėsaugos pareigūnais, kalėjimo prižiūrėtojais bei jam artimais žmonėmis. Knygos skaitytojai gaus unikalią galimybę prisiminti pirmuosius nepriklausomos Lietuvos žingsnius, tuo metu vyravusį kriminalinį foną šalyje bei kitas to laikmečio detales.

Jurijus Kadamovas mirties bausmės laukia JAV mirtininkų kalėjime ir siekia Lietuvos, kuri nepripažįsta tokių bausmių, įsikišimo. Nusikaltėlis teigia, kad jis nuteistas neteisingai, kartą bandė pabėgti iš kalėjimo, vėliau atrado meną ir ėmė tapyti paveikslus.

Dailius Dargis – žurnalistas, kuris rašo straipsnius į daugelį Lietuvos portalų. Autorius parašė jau aštuonias kriminalinių kronikų knygas. Dauguma jų tapo bestseleriais, o knygos „Tikroji Daktarų istorija“ tiražas buvo kartotas kelis kartus.