Gyvenimas su vaikais

1648198769_gyvenimas_su_vaikais_virselis_2D

Ši knyga apie žmogų nuo gimimo iki 28 metų – apie augimo virsmus ir asmenybės pokyčius, kurie į šeimos gyvenimą įneša naujų spalvų. Kiekvienas skyrius apima vienus metus ir pasakoja apie to amžiaus vaikui būdingas fizines, emocines bei pažinimo savybes. Tai koncentruota ir naudinga informacija, surinkta iš daugybės medicinos ir psichologijos mokslinių tyrimų šaltinių, padėsianti geriau pažinti ir suprasti augantį žmogų – nuo kūdikio iki jauno suaugusiojo.

Vaikas neatsiejamas nuo šeimos, todėl knygoje kalbama ir apie šeimos santykius, jų dėsnius, vystymosi etapus, apie tai, kas yra šeima, o kas – ne. Taip pat aptariamos ir sudėtingos, kritinės su vaikais susijusios situacijos. Patariama, kaip išlikti ramiems, nepasimesti, kokių veiksmų imtis norint situaciją keisti, kada kreiptis į specialistus, o kada išlikti ramiems.

Knygos autorė gydytoja pediatrė, vaikų ir paauglių psichiatrė, šeimų konsultantė ir psichoterapeutė Aurima Dilienė yra septynių vaikų mama. Kaip pati sako, gyvenimas su vaikais ją praturtino, užaugino ir netgi padėjo siekti profesinės karjeros. Be naudingos informacijos, knygoje pasakojama ir tikra pačios autorės gyvenimo su vaikais istorija – kas sekėsi, o kas nelabai, kas padėdavo sunkiomis akimirkomis. Tad ir šios knygos tikslas yra suteikti optimizmo, įkvėpti gyventi laimingą ir visavertišką gyvenimą su vaikais.

Knyga skirta tėvams, seneliams, mokytojams, auklėtojams, auklėms, socialiniams darbuotojams, studentams medikams ir psichologams – visiems, kurie gyvena, dirba su vaikais ar juos ugdo.