Gintautas Augustinas Vasionis : tapyba, peizažai ir gėlės 

peizazai-ir-geles_1666345734-baea92e2fbf33ed4aef42cee1c14ecf7

Kelios mintys apie mano kūrybą

Dar mokykloje pamėgau dailę, daug piešiau, abiturientų vaidinimui nutapiau dekoraciją. Ruošiausi studijuoti architektūrą, bet tapau inžinieriumi. Dirbdamas Vilniaus grąžtų gamyklos vyriausiuoju inžinieriumi, dažnai vykau į užsienio komandiruotes ir galėjau lankyti meno galerijas. Kartą Paryžiuje turėjau galimybę visą savaitę Monmartre stebėti kaip dailininkai tapo. Iš Paryžiaus parsivežiau Monmartro paveikslą. Baigęs savo profesinę veiklą, grįžau prie tapybos. Daug metų lankydamas dailininko Rimo Bičiūno studiją „Paletė“ ir dailininkės Giedrės Bulotaitės Vilniaus dailininkų klubą „Plekšnė“ bei daug dirbdamas individualiai, per trisdešimt metų pasiekiau tam tikrų rezultatų – suruošiau dvidešimt tapybos parodų. Mano tapybos darbų yra Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje Kaune, Neringos istorijos muziejuje, Rokiškio krašto muziejuje, Žemaičių dailės muziejuje.

2007 m. įstojau į Didžiojoje Britanijoje esančią Dailininkų draugiją „The Society of Florai Painters“. Draugijoje yra ir tikrieji nariai. Norėdamas tapti tikruoju nariu, pristačiau peržiūrai tris savo paveikslus. Draugijos pirmininkė Judith Milne juos apžiūrėjo ir pasakė, kad mane priima į tikruosius narius. Tais pačiais metais į tikrųjų narių tapybos parodą nusiunčiau paštu savo tapybos darbą „Baltos rožės“, kuris buvo pripažintas konkurso nugalėtoju – WINNER. Teko važiuoti su dukra Dainora Venckevičiene, gerai kalbančia angliškai, į Angliją, į metinį Draugijos narių suvažiavimą Solsberyje, kurio metu Draugijos prezidentė Jenny Jovvett man įteikė Draugijos „The Society of Florai Painters“ „Miggy and Gordon Bath“ vardo laimėtojo diplomą ir pereinamąjį prizą. Šį prizą metams laiko parsivežiau į namus.

2017 m. gruodžio mėn. 23 d. Šveicarijos Ciuricho galerija ARTBOX.GALLERY pakvietė mane dalyvauti jų projektuose ARTBOX.PROJECT, kurie rengiami įvairiose šalyse. Kvietimą priėmiau ir dalyvavau pristatydamas savo tapybos darbus jau devyniuose projektuose: Niujorke, Majamyje (JAV), Ciuriche (Šveicarija) penkis kartus, Barselonoje (Ispanija), Venecijoje (Italija).

Gintautas Augustinas Vasionis