Galybė

Galybė

Britų rašytojos Naomi Alderman knyga „Galybė“ – tai distopinis romanas, kuris jau spėjo sukrėsti daugybę pasaulio skaitytojų. Šiuo romanu žavisi ne tik autorės mentorė, garsi kanadiečių rašytoja Margaret Atwood, bet ir vienas aistringiausių pasaulio skaitytojų, buvęs JAV prezidentas Barack Obama.

N. Alderman rašo grakščiai ir itin intelektualiai, romane „Galybė“ puikiai atsiskleidžia ir tamsokas autorės humoras, kurį ji puikiai suvaldo.

Pasaulis knygoje „Galybė“ atrodo gana įprastas ir atpažįstamas. Čia yra turtingas nigerietis vaikinukas, besivartantis prie šeimos namo baseino; globojamas vaikas, kurio tėvai slepia tiesą; ambicingas amerikietis politikas; kieta londonietė iš sudėtingos šeimos… Tačiau viską pakeičia netikėtai atsiradusi nauja jėga, kuri suklesti ir sukelia pražūtingas pasekmes.

Paauglės mergaitės dabar turi milžinišką fizinę galią – vos vienu prisilietimu jos gali sukelti nesuvokiamą skausmą ar net mirtį. Ir šis nedidelis pasikeitimas apverčia aukštyn kojomis viso pasaulio tvarką. Panašu, kad atėjo moterų metas, tačiau, kas dabar laukia žmonijos?

N. Alderman romanas „Galybė“ – tai fantastika, kuri provokuoja, veda mus į jaudinančią kelionę po alternatyvią realybę ir parodo mūsų pačių pasaulį iš netikėčiausių pusių.