Enigma duplex

Enigma duplex

Senovinių knygų ekspertė Sondra Rankelienė skaitytojus sužavėjo istoriniu trileriu „Enigma Orbi“, nenusileidžiančiu Dan Brown kūrybai. Antroje knygoje „Enigma duplex“ vėl susitiksime pamėgtus veikėjus ir leisimės į painų žmogžudysčių tyrimą.

Pirmoje knygoje susipažinome su policininku Karoliu Radvila ir jo komanda. Tą kartą jų tyrimai nuvedė iki pat Mikalojaus Kristupo Radvilos Našlaitėlio laikų. Personažams teko šifruoti sudėtingus užrašus ir ieškoti paslaptingų lobių bei aiškintis, kodėl visiems prireikė paslaptingos knygos.

„Enigma dupex arba dviguba mįslė“ – istorinis detektyvas, nenuspėjamu siužetu ir įtampa nenusileidžiantis pirmajam. Autorė kviečia atrasti Lietuvos sostinės ir mūsų šalies paslaptis.

Vilniuje siautėja žiaurus žudikas. Merginos žudomos viena po kitos. Ar jis maniakas, ar žmogžudysčių priežastys sudėtingesnės? Tyrimai atveda iki Lenkijos princesės Jadvygos Jogailaitės skrynutės, kurią šiuo metu galima apžiūrėti Valdovų rūmų ekspozicijoje. Panašu, kad ši mįslė siekia tolimą senovę.

Dabartis pinasi su praeitimi, o prieš knygos „Enigma duplex“ skaitytojų akis skleidžiasi intrigų, paslapčių ir pavojų kupinas vaizdas. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės lobiai ir šių dienų nusikaltimai įtraukia į painų siužetą. Skaitytojams teks keliauti į Vilniaus bastėją, skubėti tarp Valdovų rūmų sienų ir domėtis, ką slepia Kretingos bažnyčia.

Sondra Rankelienė primena mitus ir legendas, didingas istorines asmenybes ir jas gaubusias paslaptis. Netikėti siužeto vingiai neleis atsikvėpti, o pabaigoje autorė pažeria net keletą staigmenų.

Sondra Rankelienė – rašytoja, beveik trisdešimt metų dirbanti Vilniaus universiteto retų spaudinių skyriuje. Autorė organizavo ne vieną senovinių knygų parodą, smalsuoliams rengia ekskursijas po Vilniaus universitetą, įvairiems žiniasklaidos leidiniams rengia straipsnius apie paslaptis, kurias atskleidžia senovinės knygos. 2016-tais metais Sondra Rankelienė išleido knygą „Biliotheca curiosa“. Šiame leidinyje kalbama apie įvairius radinius susijusius su senovinėmis knygomis. 2020-tais metais išleistas istorinio detektyvo-trilerio žanro kūrinys „Enigma Obri“ tapo bestseleriu.