Darius ir Girėnas

701855269_Darius_ir_Girenas_cover_ziureti_be_pavardenio

Tai atnaujintas ir pastarojo trisdešimtmečio įdomiaisiais faktais (nuo Jurgio Kairio rekordų iki Aurimo Valujavičiaus plaukimo per Atlantą) bei retomis nuotraukomis papildytas milžiniškas leidinys dviem kalbomis (lietuvių ir anglų), kurį pirmasis surinko ir išleido išeivijos aviatorius Edmundas Jasiūnas.

Šis proginis numeruotas (1 iš 2000 egz.) riboto tiražo leidimas papuoštas specialiais metalo kampais su Gediminaičių stulpais ir trispalve juostele.

1933 liepos 15 dieną vienmotoriu lėktuvu pakilę iš Niujorko istoriniam skrydžiui į Kauną, tuometinę laikinąją Lietuvos sostinę, du Amerikos lietuviai Steponas Darius ir Stasys Girėnas per 37 valandas įveikė daugiau nei 6400 kilometrų, tačiau sudužus lėktuvui tragiškai žuvo likus vos 650 kilometrų iki Kauno, Soldino miške, tuometinėje Vokietijos teritorijoje (dabar Lenkija).

Jų siekis buvo apjungti dvi Lietuvas – jaunąją savo Tėvynės valstybę ir „Lietuvą Amerikoje“, kur gyveno beveik milijonas išeivių. Nors jų lėktuvas sudužo, o pilotai už savo svajonę sumokėjo gyvybėmis, žygdarbis iki šių dienų vienija Lietuvą – kiekvienas, net ir vaikas, ir dabar puikiai žino, kas buvo Darius ir Girėnas, ir kokia tvirta yra lietuvio, pasiryžusio žygdarbiams, dvasia.