Būtinoji mirtis

Būtinoji mirtis

Populiarus detektyvų autorius Peter James grįžta su nauja Rojaus Greiso byla. „Būtinoji mirtis“ yra jau tryliktoji įtraukiančios serijos dalis. Šį kartą vyresnysis detektyvas susidurs su tokiu blogiu, kokio net lakiausia vaizduotė negalėjo sukurti. Nauja byla gvildena santuokinės apgaulės ir prievartos temas. Istorija prasideda lyg sniego gniūžtė, o pabaigoje užgriūna tarsi lavina.

Lorna Beling giliai įklimpusi į destruktyvią santuoką. Moteris išgyveną pragarą ir nežino, kaip pabėgti nuo savo sutuoktinio. Smurtas šeimoje – nemaloni tema, kurią norisi nuslėpti nuo aplinkinių. Netikėta pažintis su patraukliu vyriškiu tarsi parodo taip lauktą kryptį link išsilaisvinimo. Žavus vyriškis žada saugoti, mylėti ir jei reikės, net… padovanoti pasaulį. Lorna patiki pažadais, tačiau greitai įsitikina, kad ne viskas, kas taip puikiai skamba, yra tiesa. Netikėtai klientės telefone pamatyta nuotrauka išmuša žemę iš po kojų.

Tuo tarpu vyresnysis detektyvas Rojus Greisas sulaukia iškvietimo į nusikaltimo vietą. Viename bute aptikta nužudyta moteris. Įvertinęs aplinkybes, Rojus nusprendžia, kad čia bus viena tų greitųjų bylų, kuomet iš karto aišku, kas yra nusikaltimo kaltininkas – smurtaujantis vyras. Visgi, iš pirmo žvilgsnio pasirodžiusi lengva byla aplimpa naujomis detalėmis. Nužudymo versijų daugėja, o Rojaus Greiso kraują stingdo nuojauta, kad tokio blogio jam dar neteko sutikti.

Rašytojas Peter James savo knygose išlaiko puikų balansą tarp nusikaltimo tyrimo ir asmeninio tyrėjų gyvenimo. Knygoje „Būtinoji mirtis“ skaitytojai ne tik seks kraupaus blogio pėdsakais, bet ir pirmą kartą susipažins su netikėtai atsiradusiu Rojaus Greiso sūnumi.

Peter James (g. 1948 m.) – žymus britų kriminalinių istorijų autorius. Rašytojas domisi kriminologija, mokslu ir paranormaliais reiškiniais, taip pat mėgsta skanų maistą, vyną bei prabangius automobilius. Rašytojas netgi turi lenktynininko licenciją. Jis rašo mėnesinę skiltį žurnalui „Sussex Life“. Peter James sukūrė daugiau nei trisdešimt romanų, įskaitant ir tarptautiniu mastu populiarią seriją apie detektyvą Rojų Greisą. Ši serija pasaulyje parduota jau didesniu nei 20 milijonų tiražu bei tapo „New York Times“ bestseleriu. Autoriaus knygos verčiamos į beveik keturiasdešimt kalbų.

Iš anglų kalbos vertė Renata Petrylaitė