Būkite drąsios, ne tobulos

Būkite drąsios, ne tobulos

Moterų teisių aktyvistė ir bestselerių autorė Reshma Saujani knygoje „Būkite drąsios, ne tobulos“ kviečia moteris mėgautis savo netobulumu ir drąsa.

Įsivaizduokite, kaip gyventumėte be baimės, kad nesate pakankamai gera. Arba jeigu jums nerūpėtų, kaip jūsų gyvenimas atrodo instagrame, ar ką visiškai nepažįstami žmonės apie jus galvoja. O jei galėtumėte atsikratyti kaltės jausmo ir nustoti graužti save dėl menkiausių klaidelių? Kas jeigu priimdama kiekvieną sprendimą rinktumėtės drąsesnį kelią?

Per daug moterų jaučia nuolatinį savo pačių susikurtų lūkesčių spaudimą. Mes bėgiojame it pamišusios, besistengdamos, kad visi būtų patenkinti. Mes negalime užmigti mąstydamos, kad galbūt ką nors įžeidėme. Mes praleidžiame galimybes, kurios ištemptų mus iš komforto zonos ir visais įmanomais būdais vengiame pasakyti „ne“.

Knygoje „Būkite drąsios, ne tobulos“ R. Saujani teigia, jog yra priežastis, kodėl moterys taip elgiasi. Nuo pat vaikystės mergaitės mokomos žaisti saugiai. Gero norintys tėvai ir mokytojai moko mergaites būti tyliomis ir mandagiomis, ragina elgtis atsargiai, nesusižeisti ir siūlo veiklas, kurios užtikrintų saugumą.

Tokio auklėjimo rezultatas – suaugusios moterys, kurios bijo suklysti. Metas liautis leidus baimėms skandinti mūsų svajones ir siaurinti mūsų pasaulius, nes taip gyvendamos išvengiame vienintelio dalyko – laimės.

Pasirinkusios drąsą, o ne tobulumą, mes priversime visus išgirsti mūsų balsą ir paleisime tai, kas trukdo jaustis laimingomis ir siekti to, ko iš tiesų nuoširdžiai trokštame. Tobulumo siekis galbūt ir veda mus saugiu keliu, tačiau drąsa veda mus į tikrąjį „aš“.

Knygoje „Būkite drąsios, ne tobulos“ autorė dalijasi išskirtinėmis įžvalgomis ir praktikomis, padėsiančiomis išsilaisvinti iš poreikio siekti tobulumo ir paversti drąsą savo gyvenimo įpročiu.

„Kiekvienai moteriai, kuri bent kartą pagalvojo „Šito aš negaliu…“ arba „Aš tiesiog nesu tokia…“ atsivers akys, nes knyga „Būkite drąsios, ne tobulos“ pakeičia pasaulio požiūrį į jus, o svarbiausia, jūsų pačių požiūrį į save ir į tai, ką jūs galite. Ši knyga yra puikus priminimas, kad drąsa pripažinti savo klaidas ir netobulumus yra vienas labiausiai nuvertinamų galios šaltinių.“

Amy Cuddy, Harvardo dėstytoja ir knygos „Išdrįsk pažadinti savo vidinę jėgą” autorė

Reshma Saujani – Moterų teisių aktyvistė, rašytoja. 2015 m. žurnalas „Forbes“ ją paskelbė viena iš stipriausių moterų, keičiančių pasaulį. „Būkite drąsios, ne tobulos“ – trečioji autorės knyga.
R. Saujani yra įkūrusi programavimo mokyklą mergaitėms ir siekia mažinti lyčių atskirtį technologijų srityje. Ji taip pat yra pirmoji indų kilmės amerikietė kandidatavusi į JAV kongresą.

Iš anglų kalbos vertė Lina Kuberta