Aviacinės ryšio sistemos

Aviacinės ryšio sistemos

Pagrindinis orlaivių pilotavimo tikslas yra saugus skrydis. Kasmet daugėjant skrendančių orlaivių, lakūnai turi laikytis nustatytų skrydžio trajektorijos tikslumo reikalavimų, kad išvengtų pavojingo orlaivių suartėjimo ore. Orlaivyje yra visos skrydžiui reikalingos ryšio ir navigacijos sistemos, lakūnai privalo gebėti jas naudoti. Saugūs ir ekonomiški skrydžiai galimi tik lakūnams turint patikimą ir kokybišką ryšį su skrydžių valdymo centrais. Oro eismo vadybai reikia ryšio tarp skrydžių valdymo centrų.

Knygoje „Aviacinės ryšio sistemos“ pateikiama žinių apie aviacinių ryšio sistemų veikimo principus, jų parametrus ir jų naudojimą oro eismo vadyboje. Šios žinios reikalingos visų sričių aviacijos specialistams, nes aviacinių prietaisų, navigacijos ir ryšio sistemų veikimo teorijos daug kuo panašios.

Aviacinės ryšio sistemos nuolat tobulinamos. Jos aviatoriams suteikia daugiau galimybių keistis informacija. Knygoje rašoma apie ryšių technologijų tendencijas, su kuriomis aviatoriai jau susiduria arba susidurs artimiausioje ateityje.

Knyga „Aviacinės ryšio sistemos“ parašyta laikantis Lietuvoje galiojančių standartų. Ji skirta VGTU Antano Gustaičio aviacijos instituto studentams ir tiems skaitytojams, kurie norėtų išmanyti aviacines ryšio sistemas ir mokėti jas naudoti.