Amžių didvyris

Amžių didvyris

„Amžių didvyris“ – trečioji ir paskutinioji „Miglos vaikų“ trilogijos dalis, kurioje veikėjai rengiasi mūšiui su pirmapradžio blogio jėga, kuriai įveikti tik sumanumo nepakaks. Magijos, kovos menų ir politinio trilerio bruožų turinčios trilogijos pabaigą kai kas vadina vienu įžūliausių ėjimų fantastinės literatūros istorijoje.

Kam lemta tapti Amžių didvyriu?

Vina nugalėjo valdovą, kuris viešpatavo Paskutiniojoje imperijoje ir sugrąžino žmonijai laisvę. Tačiau iš Iškilimo šulinio ištrūko pragaištinga jėga, kuri su pirmapradžiu, laukiniu įniršiu visoje Žemėje kelia kataklizmus ir sėja nelaimes. Vyksta žemės drebėjimai, dangų dengia pelenai. Užstoję Saulę, jie viską nugramzdina į tamsą ir chaosą. Panašu, kad artinasi paskutinės žmonijos akimirkos ir visi yra pasmerkti.

Imperatorius Elendas Ventris išvengė Iškilimo šulinio pragaišties. Nugalėjęs mirtį jis tapo miglos vaiku, tačiau dabar reikia rasti raktą į ankstesnio tirono saugotas paslaptis. Jo žmona Vina negali sau atleisti už tai, kad į pasaulį išleido Griūtį, kurios visažinystė ir galimybė manipuliuoti tikrove tokia galinga, kad nėra galinčių ją sustabdyti. Net norėdama apie tai pranešti Elendui, Vina negali to padaryti – viską žinanti Griūtis sunaikina bet kokius jų planus.

Griūties šešėlis, kartu su kolosų ir Plieninių inkvizitorių armija, niokoja pasaulį. Ir tuomet tarp žmonių atgimsta legenda apie Amžių didvyrį, kuris gali sustabdyti pragaištį. Tačiau nėra jokio ženklo ar užuominos, kas galėtų juo tapti, o laikas lieka vis mažiau…