Akademiko Tado Ivanausko fenomenas, Kn. 2: citavimas, veiklos atspindžiai ir atminties įamžinimas

knyga631

Monografija skiriama akademiko, profesoriaus Tado Ivanausko gimimo 140 metų jubiliejui ir Lietuvos universiteto įkūrimo 100-mečiui paminėti.

Antrosios monografijos knygos 10–14 dalyse pristatomi T. Ivanausko publikuoti darbai, jo monografijų, knygų ir leidinių bei straipsnių aprašymas bei įvertinimas, Lietuvos archyvuose saugoma medžiaga. Toliau pasakojama apie atmintį visuomenėje: rastos publikacijos apie T. Ivanausko darbus, mokslinę, organizacinę ir visuomeninę veiklą, jo išskirtinę asmenybę, veiklos daugiaplaniškumą bei nuopelnus Lietuvai; publikuotų darbų citavimas: mokslinėse monografijose, enciklopedijose, žodynuose, žinynuose, kitose knygose ir leidiniuose, moksliniuose straipsniuose ir universitetų baigiamuosiuose darbuose, literatūroje, spaudoje, radijuje, televizijoje, filmuose, menininkų darbuose; paminėjimai, filmai apie profesoriaus, akademiko Tado Ivanausko gyvenimą, mokslinę bei visuomeninę veiklą, nuopelnus švietimui, biologijos ir agronomijos mokslams, aplinkosaugai, rašytojo talentą, apdovanojimai ir atminimo įamžinimas (1918–2021).

Paskutinės monografijos dalys – nuotraukų albumas ir dokumentai, kuriuose pateiktos reikšmingiausios Tado Ivanausko gyvenimo akimirkos ir jo daugiaplanė veikla.