Pasakojame apie kultūros paveldą II

Projekto trukmė: 2023 07 31–2023 11 30

Projekto pristatymas
Europos kultūros paveldo dienų (rugsėjo 8–17 d.) metu Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka kartu su partneriais visuomenei pristatys Panevėžio regiono nekilnojamojo kultūros paveldo objektus. Atminties institucijos susiduria su problema, kad apie istorines asmenybes ir su jomis susijusį nekilnojamąjį kultūros paveldą informacijos yra mažai, todėl aktualu kurti įdomų ir įtraukiantį pasakojimą.

Projekto metu planuojamos veiklos
Biblioteka organizuos mokymus su pasakojimo (storytelling) specialiste Milda Varnauskaite. Su ja bus parengtos iškalbingos pasakojimo ekskursijos apie istorines asmenybes ir pastatus. Panevėžio regiono bibliotekų specialistai lankysis restauravimo centruose Lietuvoje.

Projekto rezultatas
Mokymuose dalyvaus 20 regiono bibliotekų specialistų. Planuojama, kad per „Kultūros paveldo dienų“ renginius bibliotekoje apsilankys apie 300 dalyvių. Panevėžio regiono bibliotekų specialistai susipažins su dokumentinio kultūros paveldo restauravimo metodikomis restauravimo centruose Lietuvoje.

Atsakingas asmuo Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje
Greta Kėvelaitienė, Kultūros paveldo tyrinėjimo ir skaitmeninimo skyriaus vadovė, el.p. greta.kevelaitiene@pavb.lt, tel. +370 643 04 929.

Projektą finansuoja
Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos