XIV tarptautinis literatūros festivalis „Panevėžio literatūrinė žiema“

Projekto trukmė: 2018 02 01–2018 12 15

Projekto pristatymas
Tarptautinis literatūros festivalis, lydimas fotografijų parodos, knygų pristatymų, poezijos ir eseistikos, tarmiškų ir Panevėžio regiono moksleivių skaitymų, poezijos pamokų Panevėžio gimnazijose, literatūrinės diskusijos, užsienio svečių kūrybos ir premijų teikimo vakarų, koncerto.

Projekto metu planuojamos veiklos
Festivalis sukvies per 80 žodžio meistrų, literatūrologų, kitų meno sričių profesionalų: fotografų, muzikos atlikėjų. Renginių metu į visumą ketinama sujungti lietuvių ir užsienio poeziją ir eseistiką, filosofiją. Specialiai Festivaliui kuriami nauji literatūros kūriniai, bei jų vertimai, parodos, muzikiniai projektai.

Numatomas projekto rezultatas
Festivalis skatins Panevėžio regiono gyventojų skaitymą, žodžio meną, įtrauks poezijos ir eseistikos gerbėjus į savo krašto kultūrinį gyvenimą. Festivalyje vyks naujai išleistų knygų pristatymai, literatūriniai skaitymai, tarmiškos poezijos skaitymai, literatūriniai-filosofiniai debatai, diskusijos. Rašytojams bus skirtos Julijono Lindės-Dobilo ir Elenos Mezginaitės literatūrinės premijos, Panevėžio miesto mero premija literatams kraštiečiams, Jaunųjų poetų ir rašytojų  premijos Panevėžio krašto bendrojo lavinimo mokyklų moksleiviams.

Atsakingas asmuo Panevėžio apskrities G.Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje
Elvyra Pažemeckaitė,  Kultūrinių renginių ir leidybos skyriaus kultūrinių renginių organizatorė 
el. p. elvyra.pazemeckaite@pavb.lt, tel. (8 45) 46 55 54

Projektą finasuoja

LTK_Logotipas     Panevėžio miesto savivaldybė