Maža žemėlapyje, didi pasaulyje 3

Projekto trukmė: 2021 02 01–2021 12 17

Projekto pristatymas
Šiuo tęstiniu projektu biblioteka siekia išryškinti Lietuvą garsinančių Panevėžio regiono menininkų kūrybą, per novatorišką formą ieškoti skirtingų meno šakų sintezės ir bendradarbiavimo.

Projekto metu planuojamos veiklos

  • Projekte numatomi keturi pagrindiniai, tarpusavyje derantys ar net susiliejantys renginių ciklai: literatūros, dailės, muzikos, leidinių ir dokumentų.Literatūros ciklas apims literatūrinius minėjimus, susitikimus su Lietuvoje ir pasaulyje pamėgtais Panevėžio regiono literatais.
  • Dailės ciklas „Garsūs Panevėžio regiono menininkai“ apims panevėžiečių menininkų, garsinančių miestą šalyje ir užsienyje kūrybos parodas.
  • Muzikos ciklas kvies garsius iš Panevėžio krašto kilusius klasikinės muzikos atlikėjus, garsinančius Lietuvą įvairiose Europos šalyse.
  • Leidinių ir dokumentų parodų ciklui bus skirtos parodos Alfonso Zikaro 140-osioms ir Gabrielės Petkevičaitės-Bitės 160-osioms gimimo metinėms įprasminti.

Projekto rezultatas
Ši veiklų visuma prisidės prie žinių apie Panevėžio regiono istoriją ir garsius jo žmones populiarinimo, krašto įvaizdžio kėlimo, įtvirtinant jį kaip svarbų ir kultūriškai aktyvų ne tik šalies mastu, bet ir užsienyje. Platus renginių spektras pritrauks skirtingomis meno sritimis besidominčius žmones, skatins tarpdisciplininį bendradarbiavimą, augins pasididžiavimą savo krašto menininkais.

Atsakingas asmuo Panevėžio apskrities G.Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje
Skirmantė Karpavičienė, Kultūrinių renginių ir leidybos skyrius, vedėja
el. p. skirmante.karpaviciene@pavb.lt, tel. (8 45) 50 16 48

Projektą finansuoja 

LKT_LogotipasPanevezio-miesto-savivaldybe