Vokiečių kalbos savaitės renginiai bibliotekoje

Dangaus fone plevėsuoja Vokietijos vėliava
Data:2022-10-20
Laikas:17:00
Vieta:Įvairios bibliotekos erdvės
Adresas:Respublikos g. 14
Panevėžys

Spalio 17–23 dienomis Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje vyks Vokiečių kalbos savaitės „Ö kaip vokiškai?“ renginiai. Goethe‘s instituto Baltijos filmų archyvas suteikia galimybę bibliotekoje nemokamai pamatyti naujausių vokiečių režisierių filmų, skirtų šeimai, vaikams ar jaunimui. O vokiečių kalbos besimokančių moksleivių grupes kviečiame į edukacinį užsiėmimą „Vokiečių literatūros ir kultūros atradimai bibliotekoje“.

Edukaciniai užsiėmimai

Spalio 17, 18, 20 d9, 10, 11, 12 val. Mokymų klasėje – edukaciniai užsiėmimai „Vokiečių literatūros ir kultūros atradimai bibliotekoje“ (45–60 min.), skirti vokiečių kalbos besimokančių moksleivių grupėms (iki 15 dalyvių).

Būtina registracija: tel. +370 616 19 703 arba el. p. edukacijos@pavb.lt

Vokiškų filmų peržiūros (konferencijų salėje ir Menų skaitykloje)
Filmai įgarsinti vokiečių kalba su lietuviškais subtitrais.

Spalio 17 d.  13 val. konferencijų salėje – „Nyndorfo karalienė“ („Königin von Niendorf“), rež. Joya Thome. 2017, trukmė 67 min. Vaidybinis filmas visai šeimai.

Dešimtmetė Lėja vasaros atostogas nusprendžia leisti namuose. Ji pakankamai vieniša, važinėjasi dviračiu ir lanko muzikantą Marką. Vieną dieną mergaitės dėmesį atkreipia penki berniukai. Jie įdomiai leidžia laiką. Lėja pamažu įgyja jų pasitikėjimą, prisijungia prie jų „gaujos“. Tuomet nuobodi vasara netikėtai tampa įsimintinu nuotykiu. 

Spalio 18 d. 13 val. ir 17 val. konferencijų salėje – „Sistemos laužytoja“ („Systemsprenger“), rež. Nora Fingscheidt. 2019 m., trukmė 120 min. Vaidybinis filmas, skirtas visai šeima. 

Filme – devynmetės mergaitės išgyvenimų ir nepritapimo prie socialinės sistemos drama. Devynmetė Beni atskirta nuo šeimos dėl elgesio ir socialinės adaptacijos problemų. Jos nesuvaldo nei motina, nei vaikų priežiūros specialistai, nei psichoterapeutai. Ji eina prieš bet kokią kontrolę ir sistemą, prižiūrima besikeičiančių globėjų, nuolat patirianti didžiulį nerimą ir dvasinį skausmą, vis tikisi grįžti į savo tikrąją šeimą, ieško šilumos, supratimo ir meilės. 

Spalio 19 d. konferencijų salėje 17 val. „Krautuvų valsas“ („In den Gängen“), rež. Thomas Stuber. 2018, trukmė 126 min (N-13).

Vaidybinis filmas sukurtas pagal rašytojo C. Meyerio kūrinį „Tarp eilių“ iš apsakymų rinkinio „Naktis, žiburiai“. Filme – milžiniškas prekybos centras ir jame nuolat plušantys žmonės su savo paslaptimis ir vidiniais išgyvenimais. Bruno slapčia ilgisi praėjusio laiko ir laisvės pojūčio, kai jis vairavo sunkvežimį, o ne krautuvą, Marion iš saldumynų skyriaus tyliai kenčia nuo smurtaujančio vyro, drovusis Kristianas slepia savo praeitį, puoselėja romantiškus jausmus ištekėjusiai moteriai. Nepaisant monotoniškos kasdienybės rutinos, kiekvienas jų nori būti suprastas ir mylimas. 

Spalio 20 d. 13 val. ir 17 val. konferencijų salėje – „Berniukui reikia būti gryname ore“ („Der Junge muss an die frische Luft“), rež. Caroline Link. 2018, trukmė 96 min. (N-7).

Filmo veiksmas nukelia į XX a. 8-ąjį dešimtmetį. Hansui-Pėteriui devyneri. Nuo pat mažens berniukas turi neeilinių aktorinių gebėjimų įkūnyti skirtingus personažus, prajuokinti kitus žmones. Savo talentą jis treniruoja  kiekviena proga – artimųjų rate, tetos Anės krautuvėlėje, kurios pirkėjai tampa publika, ar per visokius švęsti mėgstančios giminės susiėjimus. Tačiau idilišką šeimos gyvenimą užtemdo šešėlis, kai Hanso-Pėterio mama suserga sunkia liga. Nepaisant sunkių dvasinių išgyvenimų, berniukas nepalūžta ir siekia savo svajonės – tapti garsiu komiku. 

Interaktyvus testas

Išmėginkite bibliotekos darbuotojų parengtą interaktyvų testą „Wie viel weiß Du über Deutschland?” („Pasitikrink, ką žinai apie Vokietiją?”), skirtą visiems, mokantiems vokiečių kalbą.

Vokiečių rašytojų knygos vaikams ir paaugliams lietuvių kalba

Naujausių vokiečių rašytojų knygų vaikams ir paaugliams lietuvių kalba sąrašas

Pristatome darbuotojų parengtą vokiečių rašytojų naujausių knygų vaikams ir paaugliams lietuvių kalba sąrašą.

Martin Baltscheit „Apie lapiną, kuris pametė protą“ (2020)

Knygos autorius – lietuvių kilmės vokiečių rašytojas, aktorius, scenaristas ir režisierius Martinas Baltscheitas (g. 1965). Ši paveikslėlių knyga, šiltai ir sąmojingai pasakojanti 4-6 metų vaikams apie senatvę, yra pelniusi Vokietijos jaunimo literatūros premiją ir Sidabrinės plunksnos apdovanojimą, ji išversta į daugelį pasaulio kalbų, daug kartų vaidinta scenoje.

„Daug žinosi, ilgai gyvensi“, – taip manė Lapinas ir pragyveno ilgą, nuotykių kupiną gyvenimą. Bet jis truputį klydo. Anksčiau ar vėliau pasensta ir jauni, gudrūs, stiprūs lapinai. Lapinas pradėjo tai šį, tai tą pamiršti. Kartą jis nerado kelio į namus, kitąkart išėjo į medžioklę ir pamiršo medžioti, o vieną dieną pamiršo, kad jis – lapinas. Žąsys ir avys ėmė tyčiotis iš jo, tada jis supyko ir norėjo jas suėsti, bet ir tai tuojau pamiršo – ir palinkėjo visoms labos dienos. Galiausiai jį rado jaunieji lapiukai, parsivedė namo ir užgydė jam žaizdas. Tik proto jau nebepagydė, nes protą Lapinas pametė, ir niekas nežinojo kur.

Katja Reider „Deimantų vagies pėdsakais“ (2022)

7–10 metų amžiaus vaikams skirta vokiečių rašytojos Katjos Reider (g. 1960) detektyvinė knygelė apie policijos šunį komisarą Leteną, turintį neįtikėtiną uoslę, ir jo šeimininką policininką Paulį. Komisarui Letenai prireiks jo stulbinančios uoslės, kad susektų itin sumanų vagį, nukniaukusį deimantų vėrinį. Toks įžūlus nusikaltimas privalo būti tuojau pat išaiškintas!

Jaukiai iliustruota vokiečių dailininko Dirko Hennigo detektyvinė istorija ugdo vaikų pastabumą, įžvalgumą ir teisingumo jausmą.

Michael Ende „Drakonas ir drugelis“ (2022)

Michaelis Endė (1929–1995) – vienas garsiausių šiuolaikinių vokiečių rašytojų. Parašė daugiau kaip 20 knygų, kai kurias pats iliustravo.

Šmaikšti eiliuota istorija 4–8 metų amžiaus vaikams apie tai, kad vardas ne visuomet atitinka jo turėtojo prigimtį. Su humoru pasakojama apie pikčiurną drakoną švelniu vardu Drakelis ir apie tylų drugelį trankiu vardu Drugonas. Abu nepatenkinti savo vardais – ką gi daryti? Knyga suteiks galimybę ne tik smagiai pasijuokti bei pasigrožėti detaliais piešiniais, bet ir rimtai pasikalbėti apie žodžius, jų skambesį, prasmę bei vardų ir pavadinimų galią.

Sabine Bohlmann, Emilia Dziubak „Ei, tėti… Ar dešimt yra daug?“ (2021)

Dviejų autorių – vokiečių rašytojos Sabine Bohlmann (g. 1969) ir lenkų iliustratorės bei rašytojos Emilijos Dziubak (g. 1982) – knyga spinduliuoja meile gyvūnams, sulaužomi stereotipai apie vilkus, parodoma, kad jie yra nuostabios asmenybės gyvūnų pasaulyje. 4–8 m. amžiaus vaikams skirta knygelė. Klausinėdamas mažasis vilkiukas iš savo tėčio išmoksta labai daug. Dažnai atsakymą lemia aplinkybės, galinčios pakeisti situaciją. Tačiau vienas dalykas nesikeičia: tėčio meilė mažajam vilkiukui!

Otfried Preußler „Herbė su didele skrybėle“ (2022)

7–10 metų vaikams skirta vieno žymiausių vokiečių literatūros klasikų Otfried Preussler (1923-2013) knyga, mokanti vaikus gerumo ir draugystės. Knyga kupina smagių, juokingų nuotykių. Bėgdamas nuo alkanų skruzdėlių Herbė atsiduria Vorlico giriose! Nė vienas nykštukas niekada nebuvo ten kojos įkėlęs, ir ne be reikalo. Juk pasakojama, kad čia gyvena baisūnas Plampačas – šlykštus pabaisa, pusiau vilkas, pusiau drakonas, jo akys it liepsnojantys ratilai, o nasrai pilni iltinių dantų, smailių ir aštrių… Jokio baisūno Herbė nesutinka ir įsitikina, kad Plampačas – tik tuščios kalbos. Užtat susidraugauja su tikru pokštininku Cvoteliu ir su juo įsivelia ne į vieną nuotykį!

Jule Ambach „Grėsmingas debesis“ (2022) 

7–10 metų vaikams skirta vokiečių rašytojos Jule Ambach (g. 1987) knyga, skatinanti mąstyti ir leidžianti pasinerti į nuotykius bei spręsti galvosūkius. Smalsiosios trijulės Anės, Tomo ir augintinio Katos laukia ypatinga diena mokykloje – jiems teks išspręsti ne vieną užduotį, kad išsiaiškintų, kodėl visi mokykloje atrodo tarsi sumigę ir iš kur atsirado tas keistas debesis koridoriuje. Epuštauškio internatas – tikra Pabėgimo mokykla. Panaši į tuos Pabėgimo kambarius, iš kurių pavyksta ištrūkti tik atlikus užduotis ir įminus ne vieną mįslę.

Barbara van den Speulhof „Piktulis… šiandien nepyksta!?“ (2022) 

Vokiečių rašytojos Barbaros van den Speuhof (g. 1959) smagi ir pamokanti knygelė 3–6 metų vaikams apie pyktį ir kodėl jo slopinti nereikia. Mažąjį trolį draugai vadina Piktuliu. Mat jis moka supykti taip, kaip niekas kitas. Kai įtūžta, griūva ant žemės, kad ta net sudreba. Arba švaistosi, kad net pūkai skraido. Ir baubia, kol visiems ausis užgula. Bet būna dienų, kai Piktulis šypsosi, yra malonus, draugiškas ir kantrus. Jis net susilažina su draugais, kad toks išbus visą dieną. Tik lengviau pasakyti nei padaryti… Koks jausmas yra pyktis, ar pavyks Piktuliui sutramdyti savo pyktį ir išlikti ramiam, sužinosite perskaitę šią knygą.

Michael Ende, Wieland Freund „Rodrigas Šiurkštuolis ir Vaikis, jo ginklanešys“ (2022)

Garsus vokiečių rašytojas Michaelis Endė (1929–1995) prieš mirtį pradėjo rašyti istoriją, kurią pavadino „Riteris plėšikas Rodrigas Šiurkštuolis ir Vaikis, jo ginklanešys“. Spėjo išspausdinti tris skyrius. Deja, istorijos neužbaigė. Praėjus daugiau nei dvidešimčiai metų, ją iki galo papasakojo M. Endės kūrybos tyrinėtojas, rašytojas ir žurnalistas Wielandas Freundas (g. 1969). Ši knyga – tai netikėta pasaka, kupina neprilygstamų nuotykių. Pasak M. Endės, ji, kaip ir kitos jo istorijos, skirta vaikams nuo aštuonerių iki aštuoniasdešimties, nes intriguojantys pasakojimai juk patinka visiems. Knyga  įtraukta į rinktinės literatūros vokiečių kalba sąrašą. Leidinį puošia spalvingos Reginos Kehn (g. 1958) iliustracijos.

Jochen Weeber, Fariba Gholizadeh „Henrieta pajunta vėją“ (2022) 

Vokiečių rašytojas Jochen Weeber (g. 1971) kartu su iliustratore Fariba Gholizadeh sukūrė nuostabią knygutę 3–5 metų amžiaus vaikams, kviečiančią juos į gamtą, kurioje galima patirti daug malonių įspūdžių, įdomiai praleisti laiką ir susirasti draugų. Henrieta neįsivaizdavo, kad kieme jai gali būti įdomu. Jos mėgstamiausias užsiėmimas – žaisti kompiuteriu. Vieną dieną pro namų lango stiklą įskrieja kamuolys, ir mergaitė susipažįsta su Ole, Pauliuku ir Luize. Jie pakviečia Henrietą į kiemą atrasti pasaulio. Ir čia ji pirmą kartą iš tikrųjų pajunta, kaip skiriasi gyvenimas namuose ir už durų lauke. Patiria, ką pučia ir šnara vėjas, kaip švelniai kutena gležnos varlytės kojelės ir kaip smagu turėti draugų!

Erich Kästner „Dvynukės“ (2021)

Ėrichas Kestneris (1899–1974) – žymus 19–20 a. vokiečių rašytojas, apdovanotas Hanso Christiano Anderseno premija. Knygoje – smagi, juokų ir žaismingumo nestokojanti, kartu ir gana rimta istorija apie šeimos svarbą. Knygą verta perskaityti ne tik vaikams nuo 8 metų, bet ir jų tėveliams. Luiza – tikra pramuštgalvė, nebijanti išsakyti savo nuomonę, Lota, priešingai – gera drovi mergaitė. Luiza gyvena Austrijoje su tėčiu, o Lota – Vokietijoje su mama. Šios devynmetės yra dvynukės, panašios viena į kitą kaip du vandens lašai. Atsitiktinai susitikusios vasaros stovykloje tuojau išsiaiškina, kad yra sesės! Tačiau kodėl jos auga atskirai ir iki šiol nežino viena apie kitą? Kodėl tėvai išsiskyrė ir išskyrė jas? Mergaitės sugalvoja pašėlusį planą – susikeisti. Kuo baigsis šis nuotykis, ir pačios nenutuokia!

Isabel Abedi „Ilgiausia naktis“ (2020) 

Vokiečių rašytojos Isabel Abedi (g. 1967) penktasis romanas paaugliams, Vokietijoje apdovanotas jaunimo literatūros premija „Auksinė Leslė 2017“, moksleiviai balsuodami internete išrinko šią knygą geriausia vokiškai parašyta knyga jaunimui. Tai istorija apie tiesos ilgesį melo kupiname gyvenime, aktuali ir jaunimui, ir suaugusiems. Romanas įtrauktas į trumpąjį literatūrinių apdovanojimų sąrašą „Buxtehuder Bulle“. Ar kada nors atrodė, kad viskas aplink tave trapu ir netikra, regis, užtektų vos stumtelėti, ir visas gyvenimas subyrėtų kaip kortų namelis? Vitai kartais taip ir atrodo. Tik ji dar nežino, kiek šiurpių paslapčių, melų ir nutylėjimų gaubia jos kasdienybę. Kartais tam, kad sužinotum tiesą, reikia leistis į kelionę. Kartais reikia laukti trylika metų, kad baigtųsi ilgiausia tavo gyvenimo naktis.

 

Otfried Preußler „Krabatas, arba Treji metai užburtame malūne“ (2019) 

Otfried Preussler (1923–2013) knyga, skirta paaugliams. Siužetas apie burtus ir paslaptis, skatinantis domėtis senovės legendomis, pasakojimais ir mitais. Kai keturiolikmetis Krabatas susapnavo vienuolika varnų, kviečiančių atvykti į Švarckolmo malūną mokytis burtų, tiesiog apsivertė ant kito šono ir miegojo toliau. Maža ko prisisapnuoja. Bet kai sapnas vis nesiliovė kartotis, jis nusprendė nuvykti į tą malūną ir pasižiūrėti. Kad čia reikia sunkiai plūktis dienomis ir naktimis, o meistras per pamokas paverčia juos varnais – nieko baisaus. Kad kiti mokiniai atrodo įsibauginę ir nenori pasakoti, kas iš tiesų vyksta malūne, irgi nieko tokio. Bet čia iš tiesų dedasi keisti dalykai. Be galo keisti. Krabatas pasiryžta visas užburto malūno paslaptis išsiaiškinti – net jei tai būtų gyvybės ar mirties klausimas.

Anna Ruhe „Apgaulingi žaidimai“ (2022) 

Kvapą gniaužianti serija apie stebuklingą Kvapų vaistinę sulaukė tokio didelio jaunųjų skaitytojų pripažinimo, kad autorė – vokiečių rašytoja Anna Ruhe (g. 1977) parašė jau šešias knygas, o už pirmąją serijos dalį „Kvapų vaistinė: magija tvyro ore“ pelnė ne vieną vaikų ir jaunimo literatūros apdovanojimą – „Leipziger Lesekompass“, „Ulmer Unke“ ir kt. Autorė greitai išgarsėjo gimtojoje šalyje, o knygų serija apie Kvapų vaistinę Annai Ruhe atnešė tarptautinę šlovę. Liusė su draugais greitai suprato, kad tie, kas valdo kvapus, valdo ir žmones. Kvapų vaistinė jokiais būdais neturi patekti į blogas rankas! O tai tikrai nelengva, kai tavo priešas – amžinieji. Žmonės, gyvenantys šimtmečiais.

Antje Babendererde „Laumžirgių vasara“ (2021) 

Vokiečių rašytojos Antje Babendererde (g. 1963 m.) knyga jaunimui. Pabėgti iš namų – ši mintis kaipmat užvaldo penkiolikmetę Džodę po dar vieno barnio su mama. Nuo to laiko, kai merginos tėvą dėl indėnų streikų atleido iš darbo, namuose tvyro slogi atmosfera. Kelionė autostopu pas internete atrastą meilę atrodo vienintelė išeitis. Tik ar tikrai saugi? Gavusi skaudžių gyvenimo pamokų, Džodė vis dėlto netikėtai patenka į saugų indėnų vaikino glėbį ir trims savaitėms įstringa stovykloje prie Vindigo ežero. Pirmoji ir be galo jaudinanti meilė, laukinė gamta ir laisvės pojūtis – visa tai Džodę pakeičia visam laikui.

James Krüss „Mano prosenelis, herojai ir aš“ (2021) 

Vokiečių rašytojo James Krüss (1926–1997) knyga paaugliams. Du rašytojai, prosenelis ir proanūkis, taip vadinami Didysis ir Mažasis Vaikas, savaitei užsidaro palėpėje ir kuria istorijas apie herojus, rašydami jas ant sienų apmušalų ir čia pat vienas kitą griežtai kritikuodami. O tie jų herojai – tai riteriai ir karaliai, katė ir pelė, fronto kepėjas ir mažas berniukas. Ir tada, po savaitės rimto darbo, Mažasis Vaikas supranta, kad ne kiekvienas, kuriam pastatytas paminklas, yra herojus ir kad ne kiekvienas herojus jo susilaukia.

Sabine Bohlmann „Mergaitė vardu Gluosnė“ (2022) 

Vokiečių rašytojos Sabine Bohlmann (g. 1969) knyga 10–14 metų paaugliams apie smalsios raudonplaukės mergaitės, kuriai viskas įdomu ir smalsu, vėliau tapusios raganaite, nuotykius. Iš savo tetos Alvinos paveldėjusi mišką, Gluosnė pamilsta gamtą, augalus ir gyvūnus bei po truputį mokosi burtų, atsakomybės ir draugystės. Istoriją puošia kruopščios italų ir britų dailininkės Simonos Ceccarelli iliustracijos.

Jana Frey „Laisvės akligatvis“ (2016) 

Vienos žymiausių šiuolaikinių vokiečių rašytojų Janos Frey (g. 1969) romanas jaunimui. Sukrečianti, širdį draskanti gatvės vaiko istorija… Keturiolikmetė Sofija, nemylima ir niekam nereikalinga, atsiduria ant bedugnės krašto: jos kasdienybė – kova su alkiu, šalčiu, vienatve. Negalėdama ilgiau tverti motinos abejingumo ir nuolat patėvio mušama, pabėga iš namų, meta mokyklą, gyvena gatvėje. Dienų dienom kaulija išmaldos, galiausiai ima vagiliauti, kad išgyventų ir numalšintų alkį. Sofija sutinka nemažai likimo draugų, patiria smurto ir patyčių, sužino, kaip pardavinėti savo kūną. Vis dėlto vieną dieną atsiranda žmogus, kuris apverčia jos gyvenimą.

Christine Nöstlinger „Pirmadienį viskas kitaip“ (2022)  

Austrų vaikų rašytojos Christine Nöstlinger (1936–2018) knyga 10–14 metų paaugliams. Kati nelengva – jos tėtis gyvena kitame mieste, mama dažnai būna griežta, o mokykloje ji nuolat įsivelia į peštynes su kitais vaikais. Mergaitę supranta tik močiutė Ledi, su kuria ji susitinka pirmadieniais. Vieną iš tokių pirmadienių Kati išsireikalauja, kad Ledi nukirptų jos puikiąsias garbanas ir suformuotų pankišką skiauterę. Prasideda tikra suirutė! Ar Kati pavyks išsaugoti naująją šukuoseną ir amžiams nesusipykti su mama bei draugais? Istorija apie stiprią, drąsią ir atkaklią mergaitę, gebančią apginti savo nuomonę ir įsitikinimus. Aišku, net stipriausieji kartais neatsisako palaikymo bei pagalbos, kad išmoktų pripažinti savo klaidas ir neprarastų draugų.

Antje Babendererde „Sniego šokėjas“ (2020) 

Vokiečių rašytoja Antje Babendererde (g. 1963 m.) – dar ir mokytoja bei terapeutė. Knyga skirta jaunimui nuo 14 metų. Aštuoniolikmečiui Jakobui reikėtų ruoštis abitūros egzaminams, tačiau po konflikto su mama ir patėviu jis nusprendžia per Velykų atostogas nukeliauti į Kanados šiaurę ir pagaliau susipažinti su kri genties indėnu tėvu, apie kurį iki šiol nieko nežinojo. Jakobas, norėdamas atrasti savo šaknis, gauna nepalyginamai daugiau – jo laukia ne tik akistata su iki šiol nepažinta tėvo kultūra, bet ir mirtini pavojai laukiniuose tyruose bei nauji jausmai.

James Krüss „Timas Taleris, arba Parduotas juokas“ (2020) 

Vokiečių rašytojas James Krüss (1926–1997) už savo kūrybą vaikams ir jaunimui buvo apdovanotas Hanso Christiano Anderseno premija. Ši knyga, skirta paaugliams ir jaunimui. Timas Taleris – itin vargingai gyvenantis našlaitis, engiamas niūrios pamotės ir jos sūnaus. Jis sudaro iš pirmo žvilgsnio nepaprastai puikų sandorį su paslaptingu baronu Sanomedu. Timas daugiau nepraloš jokių lažybų, vadinasi, galės tapti turtingas ir gyventi be rūpesčių, bet už tai baronas gaus berniuko juoką. Timui kyla nemažai abejonių. Ar tik parduotas juokas nėra didesnė kaina, nei jis iš pradžių įsivaizdavo? Ką jis prarado, pardavęs savo juoką? Ir ar gali žmogus be juoko būti laisvas ir laimingas? Knyga kelia klausimą, kas gyvenime yra svarbiau – turtas, valdžia ar mokėjimas juoktis.

Kirsten Boie „Vasara Somerbyje“ (2022) 

Vokiečių rašytojos Kirsten Boie (g. 1950) knyga 10–14 metų paaugliams. Dvylikametei Martai ir jos broliukams Mačiui ir Mikeliui vasarą tenka praleisti laiką pas jų močiutę ir čia ne tik patirti daug naujų dalykų, bet drauge išgelbėti jos sodybą nuo jai iškilusio pavojaus. Knyga atskleidžia, kad gali būti smagu ir už miesto ribų, ir kiek daug dalykų galima atrasti bei išmokti kaime. Močiutės charakterio ir gyvenimo būdo dėka vaikai išmoksta naujų dalykų, patiria įvairių nuotykių, tampa drąsesniais ir savarankiškesniais.


Visoje Lietuvoje organizuojamų Vokiečių kalbos dienų tikslas – pabrėžti vokiečių kalbos vaidmenį švietimo ir kultūros įstaigose, versle ir kitose gyvenimo srityse. Daugiau apie iniciatyvą skaitykite Vokiečių kalbos dienos.

Kviečiame!

Informuojame, kad renginių metu visuomenės informavimo tikslu gali būti fotografuojama ir filmuojama, todėl Jūs galite būti matomi nuotraukose ir vaizdo įrašuose. Renginių nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti skelbiami renginio organizatorių interneto svetainėse ir socialinių tinklų paskyrose bei platinami įvairiose žiniasklaidos priemonėse.