Dokumentinis filmas apie Juozą Miltinį – jo namuose

Data:2019-12-16
Laikas:15:00
Vieta:Juozo Miltinio palikimo studijų centras
Adresas:Algirdo g. 54-19
Panevėžys

Kviečiame į paskutinį šiais metais susitikimą Juozo Miltinio palikimo studijų centre. Bus pristatytas daugeliui dar nematytas televizijos dokumentinis filmas „Režisierius Juozas Miltinis“ (iš 5 TV apybraižų ciklo „Laisvės dvasia prie Nevėžio“).

Filmas „Režisierius Juozas Miltinis“ pasakoja apie Panevėžio dramos teatro įkūrėjo Juozo Miltinio laikyseną sovietmečiu. Legendinis režisierius buvo vienintelis, baigęs teatro mokyklą Vakaruose – Charles’io Dullino Atelier teatro studiją Paryžiuje. Todėl sovietų valdžia jį nuolatos stebėdavo, kontroliuodavo ir primesdavo repertuarą. Paties Miltinio išugdyta ir sparčiai garsėjanti J. Miltinio aktorių trupė gerokai sudrebino visą tuometinę teatro aplinką, nepabūgo politinės ir vykdomosios valdžios gniaužtų. Apie žiūrovą  įtikinančius, sukrečiančius ir įsimintinus panevėžiečių spektaklius  gandas apie sklido po visą Europą. Kas yra Miltinio fenomenas ir kaip jis teigė laisvės dvasią mieste prie Nevėžio – svarbiausias filmo kūrėjų išeities taškas.

Filmo režisierius – Justinas Lingys, scenarijaus autorė – Aušra Kalinauskienė.
Filmo trukmė 25 min. Premjera 2017 m.    

Dokumentinio filmo „Režisierius Juozas Miltinis“ pristatyme dalyvaus režisierius Justinas Lingys.

Maloniai kviečiame visus – menančius, branginančius, puoselėjančius – teatro istoriją bei režisieriaus Juozo Miltinio atminimą.   

J. Miltinio palikimo studijų centro informacija.

Informuojame, kad renginių metu visuomenės informavimo tikslu gali būti fotografuojama ir filmuojama, todėl Jūs galite būti matomi nuotraukose ir vaizdo įrašuose. Renginių nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti skelbiami renginio organizatorių interneto svetainėse ir socialinių tinklų paskyrose bei platinami įvairiose žiniasklaidos priemonėse.