Skaitom, kuriam ir žaidžiam kartu

Skaitom, kuriam ir žaidžiam kartu

Biblioteka yra puiki erdvė prasmingai praleisti laiką, pailsėti, susitikti su bendraminčiais. Džiugu, kad įpusėjus rugpjūčiui, Salako biblioteką atrado 27 nauji skaitytojai.

Suaugusieji renkasi knygas į namus, bibliotekoje skaito periodinius leidinius, domisi literatūros ir vaikų kūrybos darbelių parodomis, internete ieško reikiamos informacijos. Lankytojai kviečiami registruotis į projekto „Prisijungusi Lietuva” mokymus suaugusiems, kurie Salako bibliotekoje vyks rugsėjo mėnesį. Bus galimybė mokytis kompiuterinio raštingumo, arba pagilinti jau turimas žinia.

Vaikai ir vasarą yra aktyvūs bibliotekos lankytojai. Jie dalinasi vasaros įspūdžiais, žaidžia stalo bei kompiuterinius žaidimus, dalyvauja bibliotekos parengtose užsiėmimų programose. Dalis skaitytojų dalyvauja vasariškose varžytuvėse „Skaitymo iššūkis“ – skaito knygas, vertina ir išmėgina laimę prizų loterijoje, kitus labiau domina kūrybiniai užsiėmimai.

Iš savo kūrybos darbelių bibliotekoje vaikai rengia parodėles. Greta Rimantės karpinių parodos, lankytojų dėmesio sulaukia Manto parodos „Augalų pasaulis iš plastilino“ ir „Penkta valanda pas Fredą“ – charakterių veiksmų portretai, taip jas vadina kūrėjas.

Daug įdomybių ir nutikimų vaikai randa žurnaluose Lututė ir Laimiukas – keliauja labirintais, sprendžia kryžiažodžius, įvairias užduotėles. Tai padeda vaikams suvokti supantį pasaulį, ugdo meilę gamtai, skatina ją pažinti.

Skuba smagiai praleistas vasaros laikas… Pailsėję rugsėjo taku, vėl susitiksime savo bibliotekoje.

Danutė Koroliova, Salako bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Nuotrauka autorės